Poštovanje,
    pokušaću što kraće da vam opišem svoj problem, treba mi samo savet. U prvoj trudnoći sam imala serklaž, sve je prošlo u najboljem redu, bila sam aktivna do termina, porođaj odlično protekao. Pre 3 godine sam imala spontani u 4. mesecu trudoće, iscurila je plodova voda izazvan mi je pobačaj. Sad sam u 22. nedelji trudnoće, imam serklaž od 3. meseca i sve je bilo ok. Sekret sam imala stalno, ali sam se uplašila kad je postao žućkast i počeo da smrdi, ali nemam peckanje. Doktorica je prepisala canesten3 kremu i vaginalete koje ne smem duboko da guram zbog serklaža i gynipral tablete na 6 sati. Od gyniprala mi je jako loše, pa mi je uključila i verapamil. Pila sam 7 dana i nazvala sam je da se konsultujem i da prestanem sa tom terapijom jer mi nije ustanovila kontrakcije. Više ih ne pijem, ali sekret je opet obilan pa sam dobila neo-penotran. Dobro se osećam nemam nikakve bolove. Imam li razloga za brigu?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da nemate velikog razloga za brigu. Treba uzeti vaginalni sekret i videti koji je uzrok tog belog pranja. Zašto. Upala rodnice može da se prenese i na plodne ovojke te da dodje do upale plodnih ovojaka takozvanog amnionitisa, a kao posledica toga može doći do prevremenog prskanja plodovih ovojaka i prevremenog poroda,