Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Poštovani, 

    Da li je moguće da se stres i nervoza manifestuju fizički? Zbog problema u braku koji duže traju, osećam se iscrpljeno, bolovi u mišićima, snage nemam (uglavnom kod kuće, na poslu je ok), smetnje sa disanjem (kući loše, na poslu ok). Kada mi doktori izmere kiseonik u krvi bude 100%, naravno kada me guši odmah pomislim da imam rak pluća. U kući se jako loše osećam, a na poslu, kod roditelja, prijatelja dobro. Da li je moguće da sve svoje psihičke probleme manifestujem na fizički bol? 

    Odgovoreno: 25. 10. 2017.
    • Poštovana,

      Napetost se moze manifestovati na tri nivoa - psihološkom, kao briga, nespokoj, strah, katastrofične misli; na senzomotornom - kao slabost u rukama/nogama, trnjenje, nestabilnost, drhtanje, ili vegetativnom - kao lupanje /preskakanje srca, plitko disanje, preznojavanje, bledilo, i slično,
      Pored toga, u stanju napetosti koja traje duže, snižava se prag za bol, pa nam male senzacije koje inače ne registrujemo postaju uočljive, pa i bol jači.
      Vaša neprijatnost u telu samo u određenom okruženju upućuje da bi se moglo raditi o psihološki uslovljenim simptomima.

      Pozdrav

  1. Lečenje anksioznosti i panike
    Pitanje broj: #153848

    Poštovani, 

    Duže vreme patim od anksioznog poremećaja i paničnih napada. Zanima me da li je istina da to nikad ne može proći?

    Odgovoreno: 10. 10. 2017.
    • Poštovana,

      Istina je da se panični poremećaj, kao i anksiozni poremećaj, leče. Efekat lečenja može biti različit, kao što je to kod svih medicinskih stanja, ali sasvim je pogrešno misliti da se ansiozni i panični poremećaji ne leče, tj. da ne mogu proći.
      Oni prolaze u većini slučajeva, a najviše kada se sa lečenjem počne  što pre i ukoliko se lečenje sprovodi kombinacijom psiho i farmako terapije.
      Pozdrav

  1. Lečenje postraumatskog poremećaja
    Pitanje broj: #153917

    Poštovana, 

    Pre 19 godina bila sam na sahrani samoubice i to je bio moj prvi susret sa sahranama. Njega nisam poznavala. Već 19 godina od tada imam okp i javljaju mi se suicidne misli kao i napadi panike i straha. U poslednjih godinu dana pijem Flunisan ujutru, Onzapin popodne, a uveče Tritico i Rivotril. Kako da se izlečim? Moja dijagnoza je postraumatski poremećaj. Hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 10. 2017.
  1. Lečenje nesanice
    Pitanje broj: #153806

    Poštovani,

    Počela sam sa terapijom Zolaft, Rivotril, Sanval (po potrebi) zbog dijagnostikovane nesanice (insomnie). Nesanica traje više od 6 meseci i izazivala mi je nervozu preko dana, nespavanje dan-noc, napade panike, dekoncentrisanost, zaboravljanje stvari, obaveza. Po preporuci psihijatra pijem Zolaft i cetvrtinu Rivotrila ujutru, a uveče ceo Rivotril, ponekad i Sanval. Ovu terapiju koristim više od 30 dana. Bila sam na kontroli i lekar mi je produžio terapiju još mesec dana. U početku je bilo teško dok sam se navikla na lekove ali vremenom sam se uhodala u tu terapiju i navikla se. Međutim, u poslednje vreme noćima se opet budim i prekida mi se san često, danju sam nervozna, povučena, ravnodušna, i imam opet napade panike (manje nego ranije). Imam kontrolu za desetak dana, ali htela bih da čujem i Vaše mišljenje. 

    Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 10. 2017.
    • Poštovana,

      Vaša farmakoterapija je dobra, s tim da bi polako trebalo ukidati lek Rivotril, a Sanval prekinuti u potpunosti. Javite se na kontrolu i razgovarajte o tome sa lekarom.

      Pozdrav

  1. Trnci u glavi
    Pitanje broj: #153756

    Pozdrav,
     
    Već 2 mjeseca imam trnce u glavi i lijevoj strani lica. U glavi ponekad, ali u licu stalno. Zbog čega se to javlja? Anksiozna sam i imam napade panike, preskakanje, lupanje srca, troje male djece, stres, užurbanost. Bebu dojim, pa sam non stop u nekom neprirodnom položaju. Pogotovo po noći, jer se on budi non stop i doji. Ne spavam. Vrat me boli pa sam čitala da može i od toga. Zanima me ako možete dati Vaše mišljenje na osnovu svega navedenog. Znam da bez pregleda nema dobre dijagnoze ali mišljenje bar. 

    Hvala

    Odgovoreno: 27. 09. 2017.
    • Poštovana,

      Bilo bi dobro da se uradi pregled neurologa, jer bez toga je teško oceniti poreklo tegoba koje opisujete. Ujedno, niste naveli da li se i lečite zbog anksioznosti i napada panike, sto je takođe važno da se obavi kod nadležnog psihijatra.
      Tek nakon pregleda neruloga, psihijatra ili neuropsihijatra može se preciznije proceniti stanje.

      Pozdrav

Prikazano 331-335 od ukupno 2359 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460