1. Lečenje anksioznosti i panike

    Pitanje broj: #153848

    Poštovani,

    Duže vreme patim od anksioznog poremećaja i paničnih napada. Zanima me da li je istina da to nikad ne može proći?

    Odgovoreno: 10. 10. 2017.
    • Poštovana,

      Istina je da se panični poremećaj, kao i anksiozni poremećaj, leče. Efekat lečenja može biti različit, kao što je to kod svih medicinskih stanja, ali sasvim je pogrešno misliti da se ansiozni i panični poremećaji ne leče, tj. da ne mogu proći.
      Oni prolaze u većini slučajeva, a najviše kada se sa lečenjem počne  što pre i ukoliko se lečenje sprovodi kombinacijom psiho i farmako terapije.