Poštovana,
Ginekolog mi je nakon pregleda i konsultacija ustanovio dijagnozu "
insuficijencija žutog tela" (
braonkast iscedak nekoloko dana pre menstruacije) i prepisao tablete
Primolut Nor da pijem 2 x 1 od 22 do 26 dana ciklusa i rekao da mogu slobodno da se koriste i ako dođe do trudnoće, kao i za održavanje iste. Na uputstvu leka nisam našla informaciju da se koristi kod insuficijencije žutog tela već za endometriozu, odlaganje ciklusa, itd. Ali zato je izričito naglašeno da se ne sme koristiti u slučaju trudnoće. Malo sam zbunjena ovakvom kontraindiktornošću. Molim Vas da mi odgovorite da li smem da koristim Primoliut Nor u slučaju kad pokušavam da ostvarim trudnoću i ako ne koji lekovi su bolje rešenje za moj problem?
Unapred se zahvaljujem! Jelena.
Poštovana,
Umesto
primolut-nora koristite
dabroston za
regulaciju insuficijencije žutog tela ako želite za zatrudnite, on se koristi i za
održavanje trudnoće, ali da se ne biste razočarali kada zatrudnite, proverite sve briseve prethodno (odgovor na 2-3 pitanja ranije).
Pozdrav
Poštovana,
Imam
vaginalnu candidu već par godina se mučim sa njom. Pojavi se posle
terapije vaginaletama i lekovima ona nestane pa se ponovo vrati za mesec ili dva. Kako da je se oslobodim? Posltoji li način da trajno nestane?
Hvala unapred.
Poštovana,
Da li ste dijabetičar? Da li ste proverili i ostale nalaze, jer ona često hoće da bude prisutne u sklopu drugih infekcija, kako bakterijskih, tako i
parazitarnih? Da li uvek tokom
primene antibiotika koristite i
antimikotik (za gljivice). Gljivicama poguju druge infekcije koje njima
stvaraju kiselu sredinu (više nego što inače jeste) za razvoj. Proverite sve.
Pozdrav
Poštovana,
Posle dve vanmaterične trudnoće i jedne neuspele vantelesne oplodnje koja je rađena 28.05.09. Stanje situacije je ovako: zadnji pregled 24.07.09. Uterus u AVF-u, veličine 49.2*31.9mm, uredne eho strukture. Endometrijum debljine 9.5mm
uavum uterusa prazan, pravilan. Levi ovarijum je uredne morfologije sa formiranim žutim telom
desni ovarijum je uredne morfologije bo. Svi nalazi hormona su uredni, bris cerviksa + gljivice - zasejane podloge ostale su sterilne, kultura na gljivice negativna, chlamydia-megativ. Mycoplasma, ureaplasma-negativ. Hpv-negativ, spermogram uredan. 21.07.09. Je urađen hsg i nalaz glasi:
kavum uterusa ispunjen kontrastom, normalne veličine i oblika. Desni
jajovod slepo se završava. Levi jajovod se puni kontrastom pod većiim pritiskom. Kontrast se slobodno izliva u trbušnu duplju, a delom nakuplja u predelu ampule levog jajovoda. Dg. Obstructio tubae 1. Dex. 30.07.09. Urađeni su i nalazi (22 dan ciklusa) HSTSH 3.65
progeseteron 25.9
insulin 24.1
na osnovu svega ovoga doktorka predlaže da se u narednih 6 meseci planira
spontana trudnoća. Moji strahovi su da se, ako se planira spontana trudnoća ne desi ponovo vanmaterična trudnoća na desnom jajovodu. Svesna sam rizika da se to može desiti i na levom iako je prohodan ali može biti i uspešno (po mom mišljenju). Molim Vas mišljenje u vezi svega ovoga.
Hvala unapred.
Poštovana,
Mislim da Vam je pametnije najpre da uradite
persuflaciju ("
produvavanje")
jajovoda, jer Vam se i sa prohodne strane već delimično
zadržava kontrast (znači da ima priraslica), da Vam se i tu ne desi vanmaterična trudnoća, pa tek tada pokušavajte
spontanu koncepciju.
Pozdrav.
Poštovana,
Ginekolog mi je postavio dijagnozu "
insuficijencija žutog tela" (
braonkasti iscedak nekoliko dana pre menstruacije) i rekao da to nije problem i da može da se zatrudni i u tom slučaju. Da li je to tačno? Da li žena može da ima
menstruaciju i tokom trudnoće i da li
nedostatak Progesterona može biti uzrok krvarenja?
Unapred se zahvaljujem! Jelena
Poštovana,
Naravno da
nedostatak progesterona može biti
razlog premenstrualnog krvarenja, ali takođe i neka infekcija (tada je to znak uznapredovale infekcije koja se već proširila na sluznicu materice). Uradite sve briseve da isključite tu mogućnost (pa, vs, cervikalni bris na bakterije i gljivice, bris na mycoplasmu i ureaplasmu, na chlamydiu, genitalni herpes, a po potrebi, ako je sve ostalo negativno, i na humani papiloma virus), pa ako je sve negativno onda je uzrok upravo taj. Tada Vam treba supstitucija progesteronom u drugoj polovini ciklusa i podrška progesteronom tokom trudnoće.
Pozdrav.
Poštovana,
U privatnoj ordinaciji ili u državnoj, u lokalnoj ili
totalnoj anesteziji, raspitajte se kod Vaših prijateljica gde se to dobro radi u Vašem gradu ili pak šire.
Pozdrav.
Ginekolog mi je nakon pregleda i konsultacija ustanovio dijagnozu " insuficijencija žutog tela" ( braonkast iscedak nekoloko dana pre menstruacije) i prepisao tablete Primolut Nor da pijem 2 x 1 od 22 do 26 dana ciklusa i rekao da mogu slobodno da se koriste i ako dođe do trudnoće, kao i za održavanje iste. Na uputstvu leka nisam našla informaciju da se koristi kod insuficijencije žutog tela već za endometriozu, odlaganje ciklusa, itd. Ali zato je izričito naglašeno da se ne sme koristiti u slučaju trudnoće. Malo sam zbunjena ovakvom kontraindiktornošću. Molim Vas da mi odgovorite da li smem da koristim Primoliut Nor u slučaju kad pokušavam da ostvarim trudnoću i ako ne koji lekovi su bolje rešenje za moj problem?
Unapred se zahvaljujem! Jelena.
Umesto primolut-nora koristite dabroston za regulaciju insuficijencije žutog tela ako želite za zatrudnite, on se koristi i za održavanje trudnoće, ali da se ne biste razočarali kada zatrudnite, proverite sve briseve prethodno (odgovor na 2-3 pitanja ranije).
Pozdrav
Imam vaginalnu candidu već par godina se mučim sa njom. Pojavi se posle terapije vaginaletama i lekovima ona nestane pa se ponovo vrati za mesec ili dva. Kako da je se oslobodim? Posltoji li način da trajno nestane?
Hvala unapred.
Da li ste dijabetičar? Da li ste proverili i ostale nalaze, jer ona često hoće da bude prisutne u sklopu drugih infekcija, kako bakterijskih, tako i parazitarnih? Da li uvek tokom primene antibiotika koristite i antimikotik (za gljivice). Gljivicama poguju druge infekcije koje njima stvaraju kiselu sredinu (više nego što inače jeste) za razvoj. Proverite sve.
Pozdrav
Posle dve vanmaterične trudnoće i jedne neuspele vantelesne oplodnje koja je rađena 28.05.09. Stanje situacije je ovako: zadnji pregled 24.07.09. Uterus u AVF-u, veličine 49.2*31.9mm, uredne eho strukture. Endometrijum debljine 9.5mm uavum uterusa prazan, pravilan. Levi ovarijum je uredne morfologije sa formiranim žutim telom desni ovarijum je uredne morfologije bo. Svi nalazi hormona su uredni, bris cerviksa + gljivice - zasejane podloge ostale su sterilne, kultura na gljivice negativna, chlamydia-megativ. Mycoplasma, ureaplasma-negativ. Hpv-negativ, spermogram uredan. 21.07.09. Je urađen hsg i nalaz glasi: kavum uterusa ispunjen kontrastom, normalne veličine i oblika. Desni jajovod slepo se završava. Levi jajovod se puni kontrastom pod većiim pritiskom. Kontrast se slobodno izliva u trbušnu duplju, a delom nakuplja u predelu ampule levog jajovoda. Dg. Obstructio tubae 1. Dex. 30.07.09. Urađeni su i nalazi (22 dan ciklusa) HSTSH 3.65 progeseteron 25.9 insulin 24.1 na osnovu svega ovoga doktorka predlaže da se u narednih 6 meseci planira spontana trudnoća. Moji strahovi su da se, ako se planira spontana trudnoća ne desi ponovo vanmaterična trudnoća na desnom jajovodu. Svesna sam rizika da se to može desiti i na levom iako je prohodan ali može biti i uspešno (po mom mišljenju). Molim Vas mišljenje u vezi svega ovoga.
Hvala unapred.
Mislim da Vam je pametnije najpre da uradite persuflaciju (" produvavanje") jajovoda, jer Vam se i sa prohodne strane već delimično zadržava kontrast (znači da ima priraslica), da Vam se i tu ne desi vanmaterična trudnoća, pa tek tada pokušavajte spontanu koncepciju.
Pozdrav.
Ginekolog mi je postavio dijagnozu " insuficijencija žutog tela" ( braonkasti iscedak nekoliko dana pre menstruacije) i rekao da to nije problem i da može da se zatrudni i u tom slučaju. Da li je to tačno? Da li žena može da ima menstruaciju i tokom trudnoće i da li nedostatak Progesterona može biti uzrok krvarenja?
Unapred se zahvaljujem! Jelena
Naravno da nedostatak progesterona može biti razlog premenstrualnog krvarenja, ali takođe i neka infekcija (tada je to znak uznapredovale infekcije koja se već proširila na sluznicu materice). Uradite sve briseve da isključite tu mogućnost (pa, vs, cervikalni bris na bakterije i gljivice, bris na mycoplasmu i ureaplasmu, na chlamydiu, genitalni herpes, a po potrebi, ako je sve ostalo negativno, i na humani papiloma virus), pa ako je sve negativno onda je uzrok upravo taj. Tada Vam treba supstitucija progesteronom u drugoj polovini ciklusa i podrška progesteronom tokom trudnoće.
Pozdrav.
Gde bih mogla da obavim intervenciju prekida trudnoće?
Hvala unapred.
U privatnoj ordinaciji ili u državnoj, u lokalnoj ili totalnoj anesteziji, raspitajte se kod Vaših prijateljica gde se to dobro radi u Vašem gradu ili pak šire.
Pozdrav.
Prikazano 13791-13795 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke