Poštovana,
    Ginekolog mi je nakon pregleda i konsultacija ustanovio dijagnozu " insuficijencija žutog tela" ( braonkast iscedak nekoloko dana pre menstruacije) i prepisao tablete Primolut Nor da pijem 2 x 1 od 22 do 26 dana ciklusa i rekao da mogu slobodno da se koriste i ako dođe do trudnoće, kao i za održavanje iste. Na uputstvu leka nisam našla informaciju da se koristi kod insuficijencije žutog tela već za endometriozu, odlaganje ciklusa, itd. Ali zato je izričito naglašeno da se ne sme koristiti u slučaju trudnoće. Malo sam zbunjena ovakvom kontraindiktornošću. Molim Vas da mi odgovorite da li smem da koristim Primoliut Nor u slučaju kad pokušavam da ostvarim trudnoću i ako ne koji lekovi su bolje rešenje za moj problem?
    Unapred se zahvaljujem! Jelena.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Umesto primolut-nora koristite dabroston za regulaciju insuficijencije žutog tela ako želite za zatrudnite, on se koristi i za održavanje trudnoće, ali da se ne biste razočarali kada zatrudnite, proverite sve briseve prethodno (odgovor na 2-3 pitanja ranije).