Poštovana,
    Ginekolog mi je postavio dijagnozu " insuficijencija žutog tela" ( braonkasti iscedak nekoliko dana pre menstruacije) i rekao da to nije problem i da može da se zatrudni i u tom slučaju. Da li je to tačno? Da li žena može da ima menstruaciju i tokom trudnoće i da li nedostatak Progesterona može biti uzrok krvarenja?
    Unapred se zahvaljujem! Jelena

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Naravno da nedostatak progesterona može biti razlog premenstrualnog krvarenja, ali takođe i neka infekcija (tada je to znak uznapredovale infekcije koja se već proširila na sluznicu materice). Uradite sve briseve da isključite tu mogućnost (pa, vs, cervikalni bris na bakterije i gljivice, bris na mycoplasmu i ureaplasmu, na chlamydiu, genitalni herpes, a po potrebi, ako je sve ostalo negativno, i na humani papiloma virus), pa ako je sve negativno onda je uzrok upravo taj. Tada Vam treba supstitucija progesteronom u drugoj polovini ciklusa i podrška progesteronom tokom trudnoće.
      Pozdrav.