Poštovana,
    Imam vaginalnu candidu već par godina se mučim sa njom. Pojavi se posle terapije vaginaletama i lekovima ona nestane pa se ponovo vrati za mesec ili dva. Kako da je se oslobodim? Posltoji li način da trajno nestane?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Da li ste dijabetičar? Da li ste proverili i ostale nalaze, jer ona često hoće da bude prisutne u sklopu drugih infekcija, kako bakterijskih, tako i parazitarnih? Da li uvek tokom primene antibiotika koristite i antimikotik (za gljivice). Gljivicama poguju druge infekcije koje njima stvaraju kiselu sredinu (više nego što inače jeste) za razvoj. Proverite sve.