Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. Poštovani,

    Mojoj ćerki uspostavljena je dijagnoza hypoacusis sinsorineuralis sinistri gradus gravis. U daljem tekstu piše: otoskopski nalaz obostrano uredan. Tonalna audiometrija: desno prag sluha uredan, levo an nagluvost sa pragom od 40dbhl na 125 hz i 100 dbhl na 1 khz. Molila bih Vas za savet šta dalje i kome da se obratimo? Rekli su nam da se dalje ništa ne može uraditi. Ja kao majka smatram da treba da pokušamo i dalje. 

    Odgovoreno: 28. 08. 2012.
    • Poštovana,

      Niste napisali koliko godina ima Vaša kćerka. Kada se radi o jednostranom senzorineuralnom oštrećenju sluha ne postoje terapijske mogućnosti da se sluh vrati na normalne vrednosti. Važno je da se čuva sluh od daljeg oštećenja (glasna muzika u bilo kojoj varijanti a naročite preko slušalica, petarde, pucanje raznih vrsta. . . Itd.) za tu vrstu oštećenja sluha, rešenje je jedino slušni aparat ali s obzirom da je kod nje jednostrano oštećenje, od aparata ne bi imala nikakve koristi.

      Pozdrav

  1. Poštovani,

    Imam problem koji mi stalno smeta. Pučač sam i dok sam uvlačio dim nešto mi se desilo i dugo mi je ostao u grlu, kao da me je dim opekao, peklo me je grlo. Problem je što mi se neprestano luči neka sluz, šlajm, nešto lepljivo providno, što mi smeta, jer kad god ga izbacim kao da je uvek tu, ali ga nema u velikim količinama, kao da curi malo po malo. Ovo sve mi smeta na neki način i kad gutam ponekad moram i uz vodu da progutam taj lepljivi šlajm. Jedina dobra stvar u svemu je što sam ostavio cigare. Da li znate šta je izazvalo lučenje šlajma, katran ili iritacija od dima? 

    Odgovoreno: 27. 08. 2012.
  1. Poštovani,

    2004 godine imala sam spontani pobačaj i od tada imam hiper sekreciju pljuvačke u usnoj šuplini i da naglasim to je stanje postojano i užasno mi smeta pri komuniciranju jer sam ja nastavnik, pa moram stalno da gutam pljuvačku i nekad ne mogu da je kontroliram u ustima jer mnogo mi se luči. Gde da tražim rešenje i da li ovo može da se izleči i da li je možda upala nekih žlezda ispod jezika ili u grlo nešto drugo? 

    Odgovoreno: 26. 08. 2012.
    • Poštovana,

      Potražite savet kod specijaliste za bolesti usta ili maksilofacijalnog hirurga koji će proveriti pljuvačne žleda i u zavisnosto od nalaza u pljuvačnim žlezama konsultovati endokrinologa odnosno uraditi hormonski status.

      Pozdrav

  1. Bol u grlu
    Pitanje broj: #104539

    Poštovani,

    Osećam bol u grlu već 20 dana, više noću, danju skoro da ne. Bol osećam u dnu grla u ždrelu. Uzimao sam Aspirin c po preporuci doktora ali od toga bol mi uopšte ne jenjava.

    Odgovoreno: 26. 08. 2012.
  1. Ulazak alergeana kroz sluznicu oka
    Pitanje broj: #104409

    Poštovani,

    Nisam se još testirao na šta sam alergičan ali sve počinje kad topola procva. Celo leto mi prođe u maramicama i čajevima i nervozi. Primetio sam i jednu stvar da čim izađem na sunce i kad mi sva ta svetlost zaslepi oči počinje alergija. Rešio sam mesec dana da ne pijem Loratadin nego da nosim naočare kad god sam napolju i dobro je prolazilo. Šta možete da mi kažete o tome i da li stvarno može da krene od očiju? 

    Odgovoreno: 24. 08. 2012.

Prikazano 5261-5265 od ukupno 7705 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460