1. Cvi i tumor grla

    Pitanje broj: #105039

    Poštovani,

    Moj svekar je upućen u bolnicu sa dijagnozom cvi, ali u panćevačkoj bolnici su otkrili tumor grla. Operaciona sala, samo jedna radi, na orl/u to ne rade. Čovek već pet dana ne može da proguta ni hranu, ni vodu. Šta da radimo?

    Odgovoreno: 07. 09. 2012.
    • Poštovana,

      Ako ima cvi i ako je otkriven tumor grla Vaši lekari će napraviti prioritet lečenja, u svakom slučaju cvi je nešto što akutno ugrožava život dakle ima prioritet i tek po opravku se razmatra lečenje tumora grla koje zahteva najčešće totalnu anesteziju da se uradi lms i biopsija i eventualno i operaciju odnosno zračenje u zavisnosti od stanja u kojem se nalazi pacijent.