većpar meseci mi je upaljena resica,kao da je sluzava,otežava mi gutanje.Prlikom pregleda ORL me je uputio kod gastroenterologa,obavljena je gastroskopija,konstatovana helikobakterija.Pijem terapiju za helikobakteriju,resica je u nepromenjenom stanju.Šta mi savetujete?
Poštovanje, moje dete za mesec dana puni 4 godine i ima poteškoće u izgovoru glasa R, Š, S. Kada se glas S nadje u sredini reči zna da izgovori ali ako je na početku ide joj teže. Da li je rano krenuti kod logoped?
Zdravo, već neko vreme imam kvržicu na obrazu, meku. Kad se blago istisne izađe gnoj koji ima miris, neprijatan. Nastalo je tako što sam cedila mitiser koji se stalno tu vraćao i onda je posle nekog vremena nastala kvržica. Pa me zanima kako se uklanja i da li se to može uraditi u kozmetičkim salonima ili to može samo dermatolog?
Dobar dan, interesuje me dali radite Zero-Bono implatate na gornjoj i donjoj vilici 4+4 ili 6+6 i koliko bi me to okvirno kostalo sa vadjenjem mojih 13 zuba na kojima sada stoje zementirane proteze ali zbog cestih bolova zuba povadio bih sve preostale u uradio ono sto sam gore naveo. Imam 75 godina i u prilicnom sam dobrom zdravstvenom stanju unapred Hvala D.Sarcevic
Dobar dan imam problem od prosle godine januaru sam vadio umnjak i od tada imam bol u vilici kada jedem,operem zube bio sam kod neurologa dijagnoza je g50 terapija karbapin od 200mg 3 puta na dan bio sam i kod maksilofacijalnog on nije nista dao samo je reko da nastavim sa terapijom od neurologa.Bolovi su nepodnošljivi .Dali bi trebalo jos nesto od terapije ili neko snimanje da se vidi sta se desava.Ako je potrebno dosao bihh kod vas na pregled.
većpar meseci mi je upaljena resica,kao da je sluzava,otežava mi gutanje.Prlikom pregleda ORL me je uputio kod gastroenterologa,obavljena je gastroskopija,konstatovana helikobakterija.Pijem terapiju za helikobakteriju,resica je u nepromenjenom stanju.Šta mi savetujete?
Odgovoreno: 11. 06. 2026.Zavrsite sa terapijom pa na kontdklu kod orl.
Poštovanje, moje dete za mesec dana puni 4 godine i ima poteškoće u izgovoru glasa R, Š, S. Kada se glas S nadje u sredini reči zna da izgovori ali ako je na početku ide joj teže. Da li je rano krenuti kod logoped?
Odgovoreno: 10. 06. 2026.Dobar dan,
Pravo je vreme za logopeda. Krenite što pre.
Pozdrav
Zdravo, već neko vreme imam kvržicu na obrazu, meku. Kad se blago istisne izađe gnoj koji ima miris, neprijatan. Nastalo je tako što sam cedila mitiser koji se stalno tu vraćao i onda je posle nekog vremena nastala kvržica. Pa me zanima kako se uklanja i da li se to može uraditi u kozmetičkim salonima ili to može samo dermatolog?
Odgovoreno: 10. 06. 2026.Poštovana,
radi se ateromu, potreban je pregled plastičnog hirurga,
srdacno,
Dobar dan, interesuje me dali radite Zero-Bono implatate na gornjoj i donjoj vilici 4+4 ili 6+6 i koliko bi me to okvirno kostalo sa vadjenjem mojih 13 zuba na kojima sada stoje zementirane proteze ali zbog cestih bolova zuba povadio bih sve preostale u uradio ono sto sam gore naveo. Imam 75 godina i u prilicnom sam dobrom zdravstvenom stanju unapred Hvala D.Sarcevic
Odgovoreno: 09. 06. 2026.te implante ne radimo ali radimo drugu vrstu. Za vise detalja potreban je pregled i dogovor.
Dobar dan imam problem od prosle godine januaru sam vadio umnjak i od tada imam bol u vilici kada jedem,operem zube bio sam kod neurologa dijagnoza je g50 terapija karbapin od 200mg 3 puta na dan bio sam i kod maksilofacijalnog on nije nista dao samo je reko da nastavim sa terapijom od neurologa.Bolovi su nepodnošljivi .Dali bi trebalo jos nesto od terapije ili neko snimanje da se vidi sta se desava.Ako je potrebno dosao bihh kod vas na pregled.
Odgovoreno: 09. 06. 2026.bez pregleda se ne mogu izjasniti uopste
Prikazano 16-20 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke