Pošto planiram trudnoću uradila sam neke nalaze kao i briseve kojima je utvrđeno da su vaginalnim brisom izolovane gljivice Candida koje su nađene i cerikalnim brisom. kako se ova bakterija leči i da li mi može ometati mogućnost da ostanem u drugom stanju
Candida je gljivica i nije prepoznata kao uzrok steriliteta. Nesto vise o
ovoj problematici i nacinu lecenja procitajte u tekstu Vaginalna
kandidijaza- nocna mora zena na ovom sajtu.
Postovani doktore,nakon kiretaze dr mi je prepisala Jasmin,medjutim nakon 8 dana mi se pojavio osip po licu i dr mi prepise Microgynon(da samo nastavim kao da sam ga koristila 8 dana)-osip ne prestaje.Kontrac. mi je prepisala da stabilizujem hormone.Da li da prekinem ili da nastavim do kraja,jer ce mi se,kako ona kaze,pojaviti menstr.?
Imam jos jedno pitanje.Naime,imala sam vec 2 spontana,analize tek treba da uradim-zanim nas koje jos analize da uradimo(osim opisanih u "ponovljeni spontani pobacaj")s obzirom da moj muz vec neko vreme oseca nesnosan svrab u predelu cmara,koji se poceo javljati nedavno i kod mene.Da li mozda i tu lezi uzrok ponovljenih spont.pob.?Hvala sto postojite! : )
Pijte ukupno 12-14 dana (koliko mozete) a onda uzmite primolut nor 2x1 10
dana i vraticete se u normalu bez ekcesa.Sto se tice drugog pitanja oko
svraba cmara- to sigurno nije uzrok sp. pobacaja , ali moze biti znak
secerne bolesti ili parazita u stolici (glista) pa proverite stolicu
(parazitoloski pregled) na mikrobiologiji. Analize koje su navedene u tekstu
su iz americke knjige za 2005-tu godinu i to je to.
Imam vaginalnu gljivicnu infekciju koja mi se uporno vraca na svakih mesec dana vec nekoliko meseci. Vaginalete mi samo trenutno pomazu da je izlecim, a par puta sam pila i flukonazol uz vaginalete. Cak sam probala i da promenim ishranu na mesec dana, ali cim sam pocela normalno da jedem, gljivice su se ponovo javile. S obzirom na ovo, da li mi mozete reci koliko dugo bih trebala da pijem mycoseb tablete uz terapiju sa polyginax vaginaletama? Hvala puno.
Procitajte na ovom sajtu o Vaginalnoj kandidijazi- nocna mora zena - i bice
Vam jasnije kako i koliko dugo se treba leciti; Takodje sve vreme uz
terapiju koristite tbl Laktogin (oralni probiotik za sredjivanje vaginalne
flore) po uputstvu-duze vreme.
Poštovani,
Imam 23 godine, još nisam rađala. Imala sam ektopiju (ranicu) i ON na grliću materice. Papa test mi je bilo II, sekret III grupa. Ginekolog mi je predložio termokauterizaciju posle menstruacije i stim da otkloni i ranicu i cisticu. Ja sam se odlučila za, i pre dve nedelje urađena mi je ta intervencija bez anestezije, ja sam se mnogo plašila i sva drhtala, pa me interesuje da li je moglo da se ošteti grlić ili nešto drugo? Prvih 2-3 dana posle spaljivanja nisam imala nikakav sekret, pa je počelo braonkasto, a u zadnjih 5-6 dana krvarim malo. Da li je to normalno? Koliko ću još krvariti? Koliko treba da se obnovi epitel? Već 2 nedelje nebavim se sportovima, ne radim ništa teško, nemam odnos. Koliko treba još da pazim?
Stavljala sam jod vaginelet tablete 2 nedelje svaki drugi dan, sada treba poliginax do menstruacije( za nedelju dana), a posle herbal mast. Dali je ova dobra terapija?
Molim Vas da mi opširnije odgovorite na pitanja.
Biću Vam mnogo zahvalna,
S poštovanjem.
Normalno je da se 7-12 dana posle termokauterizacije pojavi krvavljenje jer
dolazi do ljustenja pokorice od kauterizovanog tkiva (koje je
nekroticno-spaljeno i otpada) Sve ovo moze biti praceno oskudnom sukrvicom i
limfnom drenazom, ali ce proci do sledeceg ciklusa. Posle sledeceg ciklusa
javljate se lekaru koji Vam jhe radio intervenciju na redovnu kontrolu koja
Vam sleduje. Terapija je ok , a ja nekoliko ciklusa posle intervencije
neposredno posle menstruacije preporucujem vaginalete sa kantarionom (5-7
dana). Sve ovo je trebalo da Vam kaze Vas ginekolog.
Pošto planiram trudnoću uradila sam neke nalaze kao i briseve kojima je utvrđeno da su vaginalnim brisom izolovane gljivice Candida koje su nađene i cerikalnim brisom. kako se ova bakterija leči i da li mi može ometati mogućnost da ostanem u drugom stanju
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Candida je gljivica i nije prepoznata kao uzrok steriliteta. Nesto vise o ovoj problematici i nacinu lecenja procitajte u tekstu Vaginalna kandidijaza- nocna mora zena na ovom sajtu.
Postovani doktore,nakon kiretaze dr mi je prepisala Jasmin,medjutim nakon 8 dana mi se pojavio osip po licu i dr mi prepise Microgynon(da samo nastavim kao da sam ga koristila 8 dana)-osip ne prestaje.Kontrac. mi je prepisala da stabilizujem hormone.Da li da prekinem ili da nastavim do kraja,jer ce mi se,kako ona kaze,pojaviti menstr.? Imam jos jedno pitanje.Naime,imala sam vec 2 spontana,analize tek treba da uradim-zanim nas koje jos analize da uradimo(osim opisanih u "ponovljeni spontani pobacaj")s obzirom da moj muz vec neko vreme oseca nesnosan svrab u predelu cmara,koji se poceo javljati nedavno i kod mene.Da li mozda i tu lezi uzrok ponovljenih spont.pob.?Hvala sto postojite! : )
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Pijte ukupno 12-14 dana (koliko mozete) a onda uzmite primolut nor 2x1 10 dana i vraticete se u normalu bez ekcesa.Sto se tice drugog pitanja oko svraba cmara- to sigurno nije uzrok sp. pobacaja , ali moze biti znak secerne bolesti ili parazita u stolici (glista) pa proverite stolicu (parazitoloski pregled) na mikrobiologiji. Analize koje su navedene u tekstu su iz americke knjige za 2005-tu godinu i to je to.
Da li preporučujete korišćenje preparata PERUVIAN MACA?
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Zao mi je ne znam sta je to- posaljite mi specifikaciju - ocemu se radi pa cu Vam dati svoje misljenje.
Imam vaginalnu gljivicnu infekciju koja mi se uporno vraca na svakih mesec dana vec nekoliko meseci. Vaginalete mi samo trenutno pomazu da je izlecim, a par puta sam pila i flukonazol uz vaginalete. Cak sam probala i da promenim ishranu na mesec dana, ali cim sam pocela normalno da jedem, gljivice su se ponovo javile. S obzirom na ovo, da li mi mozete reci koliko dugo bih trebala da pijem mycoseb tablete uz terapiju sa polyginax vaginaletama? Hvala puno.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Procitajte na ovom sajtu o Vaginalnoj kandidijazi- nocna mora zena - i bice Vam jasnije kako i koliko dugo se treba leciti; Takodje sve vreme uz terapiju koristite tbl Laktogin (oralni probiotik za sredjivanje vaginalne flore) po uputstvu-duze vreme.
Poštovani, Imam 23 godine, još nisam rađala. Imala sam ektopiju (ranicu) i ON na grliću materice. Papa test mi je bilo II, sekret III grupa. Ginekolog mi je predložio termokauterizaciju posle menstruacije i stim da otkloni i ranicu i cisticu. Ja sam se odlučila za, i pre dve nedelje urađena mi je ta intervencija bez anestezije, ja sam se mnogo plašila i sva drhtala, pa me interesuje da li je moglo da se ošteti grlić ili nešto drugo? Prvih 2-3 dana posle spaljivanja nisam imala nikakav sekret, pa je počelo braonkasto, a u zadnjih 5-6 dana krvarim malo. Da li je to normalno? Koliko ću još krvariti? Koliko treba da se obnovi epitel? Već 2 nedelje nebavim se sportovima, ne radim ništa teško, nemam odnos. Koliko treba još da pazim? Stavljala sam jod vaginelet tablete 2 nedelje svaki drugi dan, sada treba poliginax do menstruacije( za nedelju dana), a posle herbal mast. Dali je ova dobra terapija? Molim Vas da mi opširnije odgovorite na pitanja. Biću Vam mnogo zahvalna, S poštovanjem.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Normalno je da se 7-12 dana posle termokauterizacije pojavi krvavljenje jer dolazi do ljustenja pokorice od kauterizovanog tkiva (koje je nekroticno-spaljeno i otpada) Sve ovo moze biti praceno oskudnom sukrvicom i limfnom drenazom, ali ce proci do sledeceg ciklusa. Posle sledeceg ciklusa javljate se lekaru koji Vam jhe radio intervenciju na redovnu kontrolu koja Vam sleduje. Terapija je ok , a ja nekoliko ciklusa posle intervencije neposredno posle menstruacije preporucujem vaginalete sa kantarionom (5-7
dana). Sve ovo je trebalo da Vam kaze Vas ginekolog.
Prikazano 90641-90645 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke