Postovani doktore,10 dana sam koristila Geonistin vaginalete i neposredno nakon toga radila analizu urina gde je pronadjen aceton.Nikada nisam imala problem sa secerom,sta vise uglavnom sam bila u hipoglikemiji,pa me interesuje da li je aceton mogao da se pojavi trenutno zbog koriscenja Geonistina?Hvala
Odgovor je ne. Aceton se pojavio verovatno jer je mokraca dugo stajala pre
pregleda (vise od nekoliko sati). Ponovite nalaz urina na nekom drugom mestu
i naravno proverite secer u krvi.
Poštovani,molim Vas za jedan ako može precizan odgovor.Moja majka koja ima 57 godina doživela je moždani udar .To je bilo pre mesec i po dana,posle toga imala je još jedan dosta manji pa po preporuci njenog lekara rađena je magnetna rezonanca privatno na kojoj lekar specijalista nije video ništa strašno da bi bilo hitno za hospitalizaciju već samo za daljnje lečenje kod ličnog lekara.Moje pitanje je:kako je moguće da posle dan i po doživi tako jak moždani udar da je već 4 dan u polu komi i da se to nije moglo predvideti na magnetnoj rezonanci.Ovaj poslednji udar je bio za razliku od prethodnog sa desne strane i bio je toliko jak da je desna strana mozga toliko otekla da se jasno vidi na skeneru potiskivanje leve steane mozga. Unapred hvala na Vašem odgovoru. Pišem Vam po drugi put u nadi da ćete mi odgovoriti još jednom unapred hvala.
Magnetna rezonanca nije snimanje koje predvidja vec koje pokazuje aktuelno
stanje. Iako se u najnovijim vodicima ne preporucuje antiedematozna terapija
(sol.Manitoli, amp.Dexason, kiseonik), kada se radi o velikim udarima -
ishemijama (kao kod vase majke vidjeno na CT-u) ova terapija koristi pa to
predlozite kolegama koje je lece, jer je situacija kriticna s obzirom na vas
opis a pre svega obzirom na nalaz skenera.
Zdravo doktore
Idem u teretanu skoro 4 meseci, i dosada sam koristio kreatin naravno u preporucenim dozama,popio sam oko 250gr, i kvalitetan protein iz mlecne surutke sa dodacima glutamina,vitamina,kalcijuma...Imalo je rezultata nabacio sam misicnu masu oko 5 kg-a,Hteo bi da opet krenem da uzimam protein,pa sam hteo da pitam da li to i kako utice na moje zdravlje naravno uzimao bih u propisanim kolicinama
Unapred Hvala
Iako sam uvek bio protiv uzimanja veštačkih preparata, Vi ste učinili
jednu dobru stvar: paralelno ste uzimali ugljene hidrate (kreatin) i
proteine. Nadam se da je odnos unosa ovih suplemenata bio srazmeran, jer
pogrešno doziranje može da bude veoma opasno. Pravilo za sve one koji se
bave
sportom, aktivno ili rekreativno, je: unos ugljenih hidrata, masti
i belančevina mora da bude u pravilnom međusobnom odnosu kako ne bi došlo
do poremećaja bazalnog metabolizma i štetnih posledica po zdravlje.
Posebno, uzimanje suplemenata, pored redovne, pravilne ishrane traži
veliku
obazrivost. Nažalost, ne znam koliko godina imate, da li se aktivno
bavite sportom i da li ste bili na zdravstvenom pregledu kod specijaliste
sportske medicine (ako niste obavezno to učinite), a preporučio bih Vam da
nekoliko meseci ne uzimate suplemente (proteine) i da trenažni proces u
teretani svedete na održavanje postignute mišićne mase, odnosno da kroz rad
za definiciju tela dođete do onoga što želite, a to je pretpostavljam
lepo srazmrerno i zdravo telo. Dr.sc med. Milorad Jerkan-specijalista
sportske
medicine
Poštovani, imam 23 godine i volim rekreativno trčanje, u posljednje vrijeme prilikom konstantnog trčanja dužeg od 10 min bez prestanka u donjem djelu leđa javlja mi se bol i to u obliko toliko jakog zatezanja mišića leđa da jednostavno moram prestati trčati i nakon nekoliko minuta bol prestaje. Radim sjedalački posao ali ta bol mi se ne javlja u svakodnevnom životu niti zanimljivo prilikom igranja malog nogometa i košarke , samo kod pravocrtnog trčanja. Molim Vas da me uputite ako je to moguće u riješavanje mog problema.
HVALA.
Dosta je nespecifična simptomatologija koju opisujete. Ja bih Vam za
početak savetovao da počnetne sa jačanjem mišića lumbo-sakralnog
dela (intravertebralni i paravertebralni mišići). Pri mišićnoj aktivnosti
protok krvi kroz muskulaturu se višestruko povećava. Kod jakih
konstantntnih toničkih kontrakcija javlja se zamor mišića zbog smanjenog
priliva kiseonika i hranljivih materija u mišićima (kontinuitet trčanja koji
Vi opisujete). Zato Vam preporučujem vežbe opuštanja i relaksacije, posebno
lumbo-sakralnog dela (što češće), a pravilo sportista «što bolje se istegni
nikad se nećeš povrediti», treba maksimalno uvažiti.
Ginekolog mi je rekao da urdim tripl test,sta je to tripl test?unapred hvala,u trecem sam mesecu trudnoce.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Radi se o biohemijskom skriningu za Daunov sindrom a vise o tome procitajte u tekstu: Testiranje u trudnoci na ovom sajtu.
Postovani doktore,10 dana sam koristila Geonistin vaginalete i neposredno nakon toga radila analizu urina gde je pronadjen aceton.Nikada nisam imala problem sa secerom,sta vise uglavnom sam bila u hipoglikemiji,pa me interesuje da li je aceton mogao da se pojavi trenutno zbog koriscenja Geonistina?Hvala
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Odgovor je ne. Aceton se pojavio verovatno jer je mokraca dugo stajala pre pregleda (vise od nekoliko sati). Ponovite nalaz urina na nekom drugom mestu i naravno proverite secer u krvi.
Poštovani,molim Vas za jedan ako može precizan odgovor.Moja majka koja ima 57 godina doživela je moždani udar .To je bilo pre mesec i po dana,posle toga imala je još jedan dosta manji pa po preporuci njenog lekara rađena je magnetna rezonanca privatno na kojoj lekar specijalista nije video ništa strašno da bi bilo hitno za hospitalizaciju već samo za daljnje lečenje kod ličnog lekara.Moje pitanje je:kako je moguće da posle dan i po doživi tako jak moždani udar da je već 4 dan u polu komi i da se to nije moglo predvideti na magnetnoj rezonanci.Ovaj poslednji udar je bio za razliku od prethodnog sa desne strane i bio je toliko jak da je desna strana mozga toliko otekla da se jasno vidi na skeneru potiskivanje leve steane mozga. Unapred hvala na Vašem odgovoru. Pišem Vam po drugi put u nadi da ćete mi odgovoriti još jednom unapred hvala.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Zdravo doktore Idem u teretanu skoro 4 meseci, i dosada sam koristio kreatin naravno u preporucenim dozama,popio sam oko 250gr, i kvalitetan protein iz mlecne surutke sa dodacima glutamina,vitamina,kalcijuma...Imalo je rezultata nabacio sam misicnu masu oko 5 kg-a,Hteo bi da opet krenem da uzimam protein,pa sam hteo da pitam da li to i kako utice na moje zdravlje naravno uzimao bih u propisanim kolicinama Unapred Hvala
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Iako sam uvek bio protiv uzimanja veštačkih preparata, Vi ste učinili jednu dobru stvar: paralelno ste uzimali ugljene hidrate (kreatin) i proteine. Nadam se da je odnos unosa ovih suplemenata bio srazmeran, jer pogrešno doziranje može da bude veoma opasno. Pravilo za sve one koji se bave
sportom, aktivno ili rekreativno, je: unos ugljenih hidrata, masti i belančevina mora da bude u pravilnom međusobnom odnosu kako ne bi došlo do poremećaja bazalnog metabolizma i štetnih posledica po zdravlje. Posebno, uzimanje suplemenata, pored redovne, pravilne ishrane traži veliku
obazrivost. Nažalost, ne znam koliko godina imate, da li se aktivno bavite sportom i da li ste bili na zdravstvenom pregledu kod specijaliste sportske medicine (ako niste obavezno to učinite), a preporučio bih Vam da nekoliko meseci ne uzimate suplemente (proteine) i da trenažni proces u teretani svedete na održavanje postignute mišićne mase, odnosno da kroz rad za definiciju tela dođete do onoga što želite, a to je pretpostavljam lepo srazmrerno i zdravo telo. Dr.sc med. Milorad Jerkan-specijalista sportske
medicine
Poštovani, imam 23 godine i volim rekreativno trčanje, u posljednje vrijeme prilikom konstantnog trčanja dužeg od 10 min bez prestanka u donjem djelu leđa javlja mi se bol i to u obliko toliko jakog zatezanja mišića leđa da jednostavno moram prestati trčati i nakon nekoliko minuta bol prestaje. Radim sjedalački posao ali ta bol mi se ne javlja u svakodnevnom životu niti zanimljivo prilikom igranja malog nogometa i košarke , samo kod pravocrtnog trčanja. Molim Vas da me uputite ako je to moguće u riješavanje mog problema. HVALA.
Odgovoreno: 09. 05. 2008.Dosta je nespecifična simptomatologija koju opisujete. Ja bih Vam za početak savetovao da počnetne sa jačanjem mišića lumbo-sakralnog dela (intravertebralni i paravertebralni mišići). Pri mišićnoj aktivnosti protok krvi kroz muskulaturu se višestruko povećava. Kod jakih konstantntnih toničkih kontrakcija javlja se zamor mišića zbog smanjenog priliva kiseonika i hranljivih materija u mišićima (kontinuitet trčanja koji Vi opisujete). Zato Vam preporučujem vežbe opuštanja i relaksacije, posebno lumbo-sakralnog dela (što češće), a pravilo sportista «što bolje se istegni nikad se nećeš povrediti», treba maksimalno uvažiti.
Prikazano 90646-90650 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke