Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovani, moje ime je Tatjana, rodjena sam 1981 god. Unazad tri meseca nakon viroze se ne osecam najbolje. Inace bolujem od Hashimoto tireoditis, koji je ustanovljen 2004 god. i od tada uz pomoc Letroxa od 100 ug TSH je bio u granicama normale sve dok pre tri meseca posle gripe, jel se i dalje nisam dobro osecala, nisam izvadila krv. KSS je bila u redu, ali TSH je bio povecan 17.014. Nakon pregleda kod endokrinologa povecana mi je doza na 125 ug i zakazana kontrola za 6 nedelja. Na toj kontroli (14.04.08.) vrednosti TSH su bile 0.060, gde mi endokrinolog ukida lek na dva meseca. U protekla tri meseca sam bila i kod fizijatra zbog problema u vratnom delu kicme, dg. Sy cervicalis et sy vertiginosum. Tinnitus auris bill. TOS bill., odradila 20 terapija, tipa ultrazvuk, elekto-terapije, masaze i vezbe, po preporuci fizijatra uradila ulrazvuk duplex scanner karotida i TCD VB SLIVA gde su nalazi bili uredni, bila sam i kod neurologa koji je potvrdio da je s neuroloske strane sve u redu, ali to je bio vise rutinski pregled. Zatim, zbog konstante nekad blaze, nekad jace zacepljenosti uha, pritiska u uhu, pa cak i nekog cudnog bola bila sam i kod ORL specijaliste koji tvrdi da je uho zdravo, kao i timpanometrijski nalaz koji je uradjen i sve pripisuje TM zglobu. Na maksilofacijalnoj hirurgiji doktor potvrdjuje slabiju muskulaturu i iskakanje zgloba i prepisuje meksu hranu i vezbu za jacanje zgloba. Pored svih navedenih pregleda bila sam i kod kardiologa uradila EKG i ultra zvuk srca, sto je takodje bilo u redu, osim sto je konstatovan povisen krvni pritisak 160/80, sto me je zacudilo, jel uvek kad merim pritisak sistolicki ne prelazi 130-140, a povisen mi je dijastolicki uvek je oko 90, u nekim situacijama i preko te vrednosti. Dobila sam da pijem 1/4 presolola i norvasc koje sam ubrzo prestala piti, jel kad bih izmerila pritisak on bi bio u granicama normale u toku celog dana, a i pratile su me neke glavobolje od tih lekova. Moje tegobe i dalje ne prestaju, a to su neka blaga osamucenost tokom celog dana, ne znam ni kako bih taj osecaj definisala, pritisak i zapusenost usiju, narocito levog i cesti bolovi u ekstremitetima, narocito listovi i stopala i kao neka nesigurnost pri hodu, osecaj lebdenja ponekad, blage vrtoglavice, kao da cu svakog trenutka da se onesvestim, i dalje bolovi u ledjima, uprkos terapijama, ponekad muka i glavobolje. Imam faze da mi se hrana gadi i nemam apetit, a nekad jedem po ceo dan. Zamolila bih Vas na osnovu navedinih simptoma, da me uputite, po Vasem misljenju na jos neke dodatne analize i pretrage ako mislite da su potrebne. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Postovana,
      dovoljne su analize koje ste pomenuli za sada. Predlazem terapiju tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Mg 150 2x1, tbl.Vit C 1000 1x1 uz vec postojecu internisticku terapiju.
      Pozdrav

  1. Vec par godina(3) dijagnostikovana mi je prilikom ultrazvucnog pregleda cista u maloj pljuvacnoj zlezdi (ispred uha) tacnije dve jedna veca i jedna manja 5mm i 10mm par puta sam isla na kontrolu i uoceno je da je sadrzaj vece gusci ali ja nisam isla na pregled kod specijaliste.Interesuje me da li je pregled neophodan ili da po savetu "to nista ne diram" ?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Postovana
      Na osnovu ultrazvucnog pregleda nemogu se dati sve potrebne karakteristike promene koju imate, te je stoga potrebno da se javite maksilofacijalnom hirurgu, kako bi se ucinio i klinicki pregled. Hirurg ce proceniti da li je potrebno uraditi jos neku od preciznijih dg metoda i predloziti eventualnu terapiju.
      Srdacan pozdrav.
      Doc dr Krasic.

  1. Zovem se Tina i imam dvanaest godina, cesto mi se desava da u skoli izgubim pojam o vremenu,bole me oci kada gledam jake boje Bila sam kod neurologa i on je postavio dijagnozu da je to migrene. Po ceo dan bi htela da spavam,budim se ne ispavana,ali sam primetila da me glava mnogo vise boli kada ucim,citam,kada sam napolju. Prvo sam nasla resenja tome a to je da spavam,cesto mi se desava da lignem oko cetiri popodne i ustanem u pola dva uvece ali opet nisam odmorna. Cak ni roditelji mi ne veruju vise,a mene stalno boli glava, smetaju mi boje,vrti mi se u glavi,boli me kicma. Takodje kada sam probala da se obratim skolskom psiholugu rekao mi je da su to problemi za lekara. Ja ne znam da li je sve ovo na psiholoskoj bazi,znam da bi isla i u ludnicu samo da prodje. Ja se roditeljima vise ne zalim zato sto primecujem da mi vise ne veruju,cak i sama uzimam lekove. Meni su glavobolje pocele pre godinu i tri meseca,a to se desilo kada sam pala i pocela da se tresem,sada se ne tresem cele vec samo ruke,kada sam pala unesvestila sam se i kada me je tata podigao nisam znala ko je samo sam plakala. nakon toga trebelo mi je cetiri dana da se setim sta se dogodilo tog dana. Nakon toga moje glavobolje su se povecale prvo sam to krila roditeljima. Dok mama nije primetila da se nesto dogadja sa mnom,isla sam na CT glave i on je uredan,molim vas da mi odgovorite da li je ovo na psiholoskoj bazi. U NAPRED HVALA

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Draga Tina, sa 12 godina pokazuješ veliku odgovornost prema svom zdravlju.Od svih ozbiljnih pregleda koje su imala, nisi mi napisala da ti je učinjeno E.E.G. snimanje. Ovo snimanje je bezbolno i neophodno je da bi se kompletirali pregledi koji su neophodni. Zbog toga ti savetujem da ponovo odeš kod lekara, ali ukoliko je moguće kod dečjeg neurologa, a ne neurologa za odrasle i ispričaš ovo što si meni napisala,
      pogotovo za padanje u nesvest, trešenje tela i ruku. Uredan CT ne mora da znači da ti nemaš ili čak izmišljaš tegobe. "Psihološka baza" uvek prati telesne tegobe, jer je sasvim prirodno da se ljudi zabrinu kada sumnjaju u dobro zdravlje.

  1. molim vas da mi protumacite ovaj nalaz i da mi kazete ima li razloga za brigu? eho dojke obostrano u dojkama fibroglandularna displazija pretezno lateralno bez vidljivih foklnih ili makrotumoroznih promena.u levoj aksili medijalno i kaudalno vidljive hronicno izmenjene limfne zlezde promera 17 i 15 mm. desna aksila b.o.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Razloga za brigu nema ali razloga za opreznost svakako. Potreban je kontrolni eho pregled dojki za nekoliko meseci. Ovo je vrlo cest nalaz kod zena i moze odrazavati hormonalni poremecaj.
      ass dr med sc Dragan Milic

  1. zeni je konstatovan tumor rektuma,gastroenterolog nam je rekao,posle uradjenog ct pluca i karlice,da postoje fleke na plucima za koje on sumnja da su metatstaze.takodje nam je rekao da se tumor nije prosirio na okolna tkiva i da bi mogao da se operise.hirurg nam je danas rekao da je on za to da se prvo pocne sa HT.nas to brine jer se bojimo da je HT ne oslabi kao i to sto ne znamo koliko vremena treba da prodje od hemoterapije da bi mogla da se uradi operacija.ovo pitam jer zivimo u inostranstvu i ne razumemo bas sve a i ono sto razumemo zaboravimo ili permutujemo zbog šoka.hvala.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Svaki tumor se tretira prema onkoloskim protokolima. Protokol zavisi od vrste tumora a to se utvrdjuje biopsijom. U svakom slucaju ja sam za operativni zahvat ukoliko je tumor operabilan, a potom za dodatnu adjuvantnu terapiju. 'Fleke' na plucima ne moraju biti siguran znak metastaza i ovo se mora dodatno ispitati.
      ass dr med sc Dragan Milic

Prikazano 90706-90710 od ukupno 95629 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460