Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Molim vas recite mi nesto o mojoj nedavnoj dijagnozi Aritmiju? Koliko je ovo opasno?Imam 61 godinu i poviseni krvni pritisak.Dali smem da uzimam kavu,koliko smem i dali smem da uopste hodam?Nikad nisam bila pusac.Molim vas recite mi sta bih smela i sta ne bih smela jesti. Ja sam pomalo uplasena ovom dijagnozom i sada primam terapiju Sintrom i Corderone.Prije sam uzimala Skopril od 10mg 2xna dan, Losartan 1xdan,i Presolol 2x1/2.Nakon ove terapije ja sam opet dobila Aritmiju i zavrsila na infuziju.Molim vas recite mi o sta se tacno radi. Unapred puno zahvaljujem.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
  1. postovani doktore, nedavno sam saznao za vas sajt i zanima me vase misljenje.trenutno nemam kod sebe nalaze od doktora pa cu probati laicki da vam objasnim svoj problem. pre tacno dve nedelje imao sam ukljestenje zivca na kicmi izmedju 4 i 5 prsljena.hitno sam hospitalizovan jer nisam mogao da se krecem. imao sam problema sa mokrenjem i 24 sati nisam mogao da mokrim bez katetera i imao sam uvecanje prostate.predlagali su mi hitnu operaciju ali sam prvo morao da uradim magnetnu rezonancu . kada sam otisao na pregled posle magnetne rekli su mi da mi je iscurilo diskus i predlozili mi operaciju-ne hitno ali da bi trebalo.mene zanima sta bi vi mene savetovali a ako se dobro secam na nalazima je pisalo li diskus kao dijagnoza.dali bi tu vredela mozda fizikalna terapija ili mozda cupanje zivca kod kiroprakticara.moji nalazi se nalaze u bolnici a ja sam otpusten kuci pa iz tog razloga ne mogu da vam posaljem preciznije podatke.unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • jedini savet koji mogu da Vam dam jeste da još jednom porazgovarate sa Vašim lekarima i prihvatite njihov savet o daljem lečenju, jer jedino oni imaju pravi uvid u vaše zdravstveno stanje. Fizikalna terapija će Vam biti preporučena u svakom slučaju, sa ili bez operacije. O hiropraksi su mišljenja podeljena. OVOM METODOM SE NE ČUPAJU ŽIVCI kako ste Vi naveli, već se mali zglobovi kičme usmerenim pravilno doziranim pokretima "vraćaju" u neutralan položaj što omogućava
      normalnu pokretljivost u njima. Inače, hiropraksa koju obavljaju lekari fizijatri koji su posebno obučeni za ovu terapijsku metodu ima svoju strogo definisanu primenu a samim tim i ograničenja i nikako
      nije (kao ni fizikalna terapija) zamena za operativno lečenje kada je ono potrebno, što znači da ako ima potrebe za njom, lekari bi vam je preporučili. Dodatno, morate voditi račina da se veliki broj
      šarlatana, nestručnih i polukvalifikovanih osoba navodno bavi ovom metodom lečenja, što Vas pored materjalnog troška kome će te biti izloženi, može dovesti u situaciju pogoršanja zdravstvenog stanja i
      kasnijih velikih problema uz komlikacije i neophodnost operativnog zahvata čija će uspešnost umnogome bti dovedena u pitanje. Srdačan
      pozdrav."

  1. postovani hvala vam na ukazanom poverenju i strpljenju jer sam vam pisao nekoliko puta u vezi tinitusa,neravnoteze itd.ali tu postoji jedan problem.rekli ste mi da uzrok moze biti psihicka komponenta koja uzrokuje neka somatska stanja ako sam se pravilno izrazio,ali zasto mi u poslednja dva meseca se desava da mi trepne mrak ispred ociju s vremena na vreme u toku dana,znate zasto vam pisem jer taj simptom verujte mi nisam umislio vec mi se stvarno desava i jako me plasi i neznam zasto se desava jer mi se tako nesto nikad nije desavalo.kao da mi bljesne mrak ispred ociju na sekundu a ja i dalje tad vidim.hvala.kakav je to simptom i zasto se desava.hvala.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
  1. Dobar dan ja sam Milan i imam 20 god.neznam kako bas tacno da vam objasnim moja problem,imam osecaj a tako i izgledam kao da sam hronicno neispavan,oci su mi uglavnom krvave i izgledaju neispavano,pa neki ljudi oko mene misle cak i da sam narkoman,a nisam.unapred vam hvala...

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Poštovani , crni podočnjaci oko očiju (haloi) i crvene beonjače se često viđaju kod osoba koje imaju alergijsku (atopisku) kosntituciju i izloženi su dejstvu alergena. Sa druge strane, takvi simptomi mogu postojati i kod osba sa tegobama u varenju i radu creva. Predlažem vam da posetite internistu alergologa, imunologa i gastroenterologa (ako imate tegoba sa varenjem) koji bi proverio mogućnost postojanja alergije. Srdačno

  1. Postovani, Moja devojcica ima 17 meseci i jos uvek ne hoda samostalno, a cini mi se da ume, ali se plasi. Puzi od 12. meseca, otprilike u isto vreme je pocela i da hoda pridrzavajuci se uz komade namestaja, sada hoda pridrzavajuci me za prst, ali kada se ostavi bez oslonca ona se ili ukoci i place ili jednostavno nastavi da puzi. Od nedavno (oko 20ak dana) ona pravi po nekoliko samostalnih koraka, obicno kada je stimulisem nekom igrom, pa ona zaboravi da u stvari nema oslonac. Bez obzira sto je mi bodrimo kad to uradi, njoj to ne predstavlja nista znacajno i jednostavno problem razdaljine resava puzanjem. Nije imala nikakav ozbiljniji pad (bar ne da ja znam), ali je inace strasno obazriva, pazljivo seda, ustaje, trazi oslonac. Da napomenem da je od rodjenja imala blagi tortikolis koji je primecen tek sa 5 meseci, da smo radile vezbice i da je na kontroli sa 13 meseci ustanovljeno da ga vise nema. U toku tih poseta fizijatru dobili smo i vezbice za stimulaciju puzanja (pre nego sto je propuzala) ali fizijatar nije ustanovio nista ''cudno'' u razvoju njene motorike. Ja to njeno odbijanje da samostalno hoda povezujem jos sa jednom stvari. Naime sa 12 meseci krenula je u jasle na koje se tesko privikla. Ja sam se u pocetku tesila da je to zato sto ne hoda a ostala deca hodaju, pa joj je tesko. Medjutim ona je i sada mirna jedino kad sedi kod vaspitacice u krilu i posmatra sta se desava, kad joj deca prilaze ona place. Tako ona tih 6-7 sati uglavnom presedi, uz povremene izuzetke. Kada se svi zajedno druzimo a decom nasih prijatelja ili kada je u parkicu, ona deluje sasvim druzeljubivo, sasvim normalno reaguje na drugu decu. Pretpostavljam da to i zato je mama tada uz nju. Moje pitanje je da li ovakvo ponasanje (u vrticu) moze uticati na njen psihicki i socijalni razvoj? I kao je osloboditi tog straha za koji i ne znam odakle potice? Takodje vas molim i da mi, ukoliko mislite da je potrebno, preporucite nekog decijeg psihijatra/psihologa u Beogradu. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Poštovana, izgleda da je motorni i socijalni razvoj vašeg deteta sasvim u redu. ali je, kao što ste i vi primetili, emocionalni razvoj ometan strahom i povezan sa prostorom u obdaništu. Reklo bi se da je pitanje dana kada će se osamostaliti u hodu, ali je ne treba na to forsirati dok se sama ne oseti sigurnom da to učini. Svakako joj je potrebno pomoći da se oslobodi straha u obdaništu, za šta je potrebno napraviti plan koji će uključivati podršku i vaspitačica. Na uzrastu na kome je vaša devojčica, strahovi se značajno brže
      prevazilaze nego u starijoj dobi i prolaznog su karaktera jer su deca kreativna i radoznala i suočavaju se sa strahovima i tako ih ne održavaju. Sedenje kod vaspitačica im neće u tome pomoći. Predlažem da u Beogradu potražite Dr Nenada Rudića u Institutu za mentalno zdravlje u Palmotićevoj.
      Srdačno

Prikazano 90701-90705 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460