Koristim priliku da pozdravim sve posetioce kao i cenjenog doktora i da postavim pitanje. Naime u sličnoj sam situaciji kao i momak koji se bavi američkim fudbalom i koliko sam shvatio u pitanju je profesionalizam, a za razliku od njega ja imam 42 god.i redovno ,naravno amaterski, upražnjavam mali fudbal. Mnogo sličnu povredu sam i ja zadobio na levoj nozi, samo oštar bol osećam u predelu unutrašnjeg kolena, svakako da sam posetio doktora, uradjen je snimak i dijagnoza je skoro ista kao kod napred navedenog sportiste. kao terapija predložen je elastični zavoj ili sportski steznik uz preporuku strogog mirovanja bar mesec dana, što je naravno maksimalno ispoštovano. Nakon toga, kao svako kome je sport u duši, počeo sam ponovo sa aktivnim igranjem, ali primetio sam da koleno ,,zna ,, da se javi i da podseti da nešto možda nije kako treba. Priznaću da se iz dana u dan osećam sve jačim, ali me je strah da ponovo ne dodje do slične povrede i molio bih za savet da li smem da se opustim i igram kao pre ili da možda dok koleno ne ojača koristim kakvu kremu ,mast ili gel. Unapred zahvalan, uz izvinjenje za potrošeno Vam vreme i strpljenje.
Najbolje je da odmah uradite artroskopiju. Otkloniće se smetnje koje imate i nakon tri nedelje rehabilitacije ponovo ćete moći bez ikakvog straha da igrate fudbal. Mislim da ste i sami svesni da i pored pauze od mesec dana (koja po meni apsolutno nije opravdana), a sada vezivanje elastičnog zavoja dok igrate fudbal (može više da šteti nego da koristi) ne daje željene rezultate. Na vama je da odlučite.
Pre godinu i po dana poceo je da me boli prvo desni, pa potom i levi lakat. U martu prosle godine fizijatar mi je, bez ikakvog snimka, postavio dijagnozu "teniski lakat" i potom sam isla na fizikalnu terapiju par meseci i to bez ikakvog poboljsanja. Od nove godine ruke su pocele da mi oticu. Onda su me uputili kod remautologa, pa interniste, endokrinologa, imunuloga. Svaki od pomenutih specijaliste je zahtevao laboratorijske analize krvi i urina i nijedan nije uspeo da pronadje uzrok oticanja niti da postavi dijagnozu, jer su svi nalazi u redu. Uradili su mi i ultra zvuk mekih tkiva ruku i sve je u redu. Bila sam i kod vaskularnog hirurga, jer mi i noge oticu/nekoliko godina unazad/,uradila color dopler nogu i rekli su mi da je sve u redu. Laktovi me jedino nisu boleli dok sam pila deksazon, po nalogu fizijatra i to cetiri dana po semi 3 puta po 3, tri puta po dve, tri puta po jednu i tri puta po pola teblete. Ali, cim prestanem da pijem, bolovi su i dalje tu. Kome ja da se obratim s obzirom da mi nijedan od pomenutih specijalista nije postavio dijagnozu i uz salu da sam ``zakacila`` nesto retko neki od njih su mi rekli da im javim kad saznam sta mi je.I mam 43 godine i posao kojim se bavim ne zahteva fizicki napor. Veliki pozdrav!
Postoje atipične upale zglobova koje sam kroz svoju sportsko-medicinsku praksu viđao kod sportista, bivših sportista i rekreativaca. Delovanje kortiko preparata ukazuje najverovatne na neki upalni proces koji je “prošao kroz Vas” ili je još aktuelan. Smanjite uzimanje kortiko preparata, probajte da sa antiinflamatornim i antireumatskim preparatima smanjite tegobe koje imate, a obavezno budite u kontaktu sa reumatolozima.
Radim kao lekar u 63 - oj padobranskoj u Nisu. Primetio sam da veliki broj padobranaca u vojsci Srbije pati od problema sa kicmenim stubom. Poceo sam da pisem rad o tome, a zanima me koji su koraci da bi im se bolesti kicmenog stuba jednog dana priznale kao profesionalne bolesti, jer vec skoro 70 % ljudstva ima manje ili vise izrazenu simptomatologiju.
Savetujem Vam da Vaša iskustva prezentujete na nekom od stručnih skupova specijalista sportske medicine i fizijatara. Specifičnost same jedinice i vrhunska fizička i psihička pripremljenost zahtevaju visoke funkcionalno aerobne-anaerobne vrednosti, dobru kordinaciju, brzinsku izdržljivost i snagu.Vaša analiza bi bila od koristi svim lekarima. Predlažem Vam ako ste raspoloženi da mi se javite u Dispanzeru za sportsku medicinu (Zetska b.b kod stadiona FK“Radnički”) kako bi razmenili iskustva o uzroku, načinu i vrsti povrede kičmenog stuba. Sa jednom ovakvom analizom sigurno postoji mogućnost da se ova povreda prevede u jedan od vidova profesionalne povrede padobranaca.
Postovani, imam 26.godina i jos uvek sam student. Zdrastvena knjizica mi je istekla. Moje pitanje glasi, da li i na koji nacin mogu da se prijavim kod RZZO. Bila sam u filijali sluzbe za zaposljavanja, htela sam da se prijavim na biro sa IV stepenom, ali su mi rekli da moram da se ispisem sa fakulteta i da im prilozim original diplome o polozenom maturskom ispitu.Koje je vase misljenje? Pomozite. Unapred hvala.
Kao student sa navršenih 26.god. života možete biti osigurani kao lice koje se samo uključuje u zdravstveno osiguranje i samo plaća doprinos za zdravstveno osiguranje. Sve dodatne informacije možete dobiti na tel. 241-597 od načelnika službe Slavice Maletić.
Poštovani osiguraniče, potpunu informaciju u vezi estetskih korekcija možete dobiti od naše stručne službe, od šefa lekarskih komisija dr. Goce Mitković u sobi br.6 Filijale
Koristim priliku da pozdravim sve posetioce kao i cenjenog doktora i da postavim pitanje. Naime u sličnoj sam situaciji kao i momak koji se bavi američkim fudbalom i koliko sam shvatio u pitanju je profesionalizam, a za razliku od njega ja imam 42 god.i redovno ,naravno amaterski, upražnjavam mali fudbal. Mnogo sličnu povredu sam i ja zadobio na levoj nozi, samo oštar bol osećam u predelu unutrašnjeg kolena, svakako da sam posetio doktora, uradjen je snimak i dijagnoza je skoro ista kao kod napred navedenog sportiste. kao terapija predložen je elastični zavoj ili sportski steznik uz preporuku strogog mirovanja bar mesec dana, što je naravno maksimalno ispoštovano. Nakon toga, kao svako kome je sport u duši, počeo sam ponovo sa aktivnim igranjem, ali primetio sam da koleno ,,zna ,, da se javi i da podseti da nešto možda nije kako treba. Priznaću da se iz dana u dan osećam sve jačim, ali me je strah da ponovo ne dodje do slične povrede i molio bih za savet da li smem da se opustim i igram kao pre ili da možda dok koleno ne ojača koristim kakvu kremu ,mast ili gel. Unapred zahvalan, uz izvinjenje za potrošeno Vam vreme i strpljenje.
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Najbolje je da odmah uradite artroskopiju. Otkloniće se smetnje koje imate i nakon tri nedelje rehabilitacije ponovo ćete moći bez ikakvog straha da igrate fudbal. Mislim da ste i sami svesni da i pored pauze od mesec dana (koja po meni apsolutno nije opravdana), a sada vezivanje elastičnog zavoja dok igrate fudbal (može više da šteti nego da koristi) ne daje željene rezultate. Na vama je da odlučite.
Pre godinu i po dana poceo je da me boli prvo desni, pa potom i levi lakat. U martu prosle godine fizijatar mi je, bez ikakvog snimka, postavio dijagnozu "teniski lakat" i potom sam isla na fizikalnu terapiju par meseci i to bez ikakvog poboljsanja. Od nove godine ruke su pocele da mi oticu. Onda su me uputili kod remautologa, pa interniste, endokrinologa, imunuloga. Svaki od pomenutih specijaliste je zahtevao laboratorijske analize krvi i urina i nijedan nije uspeo da pronadje uzrok oticanja niti da postavi dijagnozu, jer su svi nalazi u redu. Uradili su mi i ultra zvuk mekih tkiva ruku i sve je u redu. Bila sam i kod vaskularnog hirurga, jer mi i noge oticu/nekoliko godina unazad/,uradila color dopler nogu i rekli su mi da je sve u redu. Laktovi me jedino nisu boleli dok sam pila deksazon, po nalogu fizijatra i to cetiri dana po semi 3 puta po 3, tri puta po dve, tri puta po jednu i tri puta po pola teblete. Ali, cim prestanem da pijem, bolovi su i dalje tu. Kome ja da se obratim s obzirom da mi nijedan od pomenutih specijalista nije postavio dijagnozu i uz salu da sam ``zakacila`` nesto retko neki od njih su mi rekli da im javim kad saznam sta mi je.I mam 43 godine i posao kojim se bavim ne zahteva fizicki napor. Veliki pozdrav!
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Postoje atipične upale zglobova koje sam kroz svoju sportsko-medicinsku praksu viđao kod sportista, bivših sportista i rekreativaca. Delovanje kortiko preparata ukazuje najverovatne na neki upalni proces koji je “prošao kroz Vas” ili je još aktuelan. Smanjite uzimanje kortiko preparata, probajte da sa antiinflamatornim i antireumatskim preparatima smanjite tegobe koje imate, a obavezno budite u kontaktu sa reumatolozima.
Radim kao lekar u 63 - oj padobranskoj u Nisu. Primetio sam da veliki broj padobranaca u vojsci Srbije pati od problema sa kicmenim stubom. Poceo sam da pisem rad o tome, a zanima me koji su koraci da bi im se bolesti kicmenog stuba jednog dana priznale kao profesionalne bolesti, jer vec skoro 70 % ljudstva ima manje ili vise izrazenu simptomatologiju.
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Savetujem Vam da Vaša iskustva prezentujete na nekom od stručnih skupova specijalista sportske medicine i fizijatara. Specifičnost same jedinice i vrhunska fizička i psihička pripremljenost zahtevaju visoke funkcionalno aerobne-anaerobne vrednosti, dobru kordinaciju, brzinsku izdržljivost i snagu.Vaša analiza bi bila od koristi svim lekarima. Predlažem Vam ako ste raspoloženi da mi se javite u Dispanzeru za sportsku medicinu (Zetska b.b kod stadiona FK“Radnički”) kako bi razmenili iskustva o uzroku, načinu i vrsti povrede kičmenog stuba. Sa jednom ovakvom analizom sigurno postoji mogućnost da se ova povreda prevede u jedan od vidova profesionalne povrede padobranaca.
Postovani, imam 26.godina i jos uvek sam student. Zdrastvena knjizica mi je istekla. Moje pitanje glasi, da li i na koji nacin mogu da se prijavim kod RZZO. Bila sam u filijali sluzbe za zaposljavanja, htela sam da se prijavim na biro sa IV stepenom, ali su mi rekli da moram da se ispisem sa fakulteta i da im prilozim original diplome o polozenom maturskom ispitu.Koje je vase misljenje? Pomozite. Unapred hvala.
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Kao student sa navršenih 26.god. života možete biti osigurani kao lice koje se samo uključuje u zdravstveno osiguranje i samo plaća doprinos za zdravstveno osiguranje. Sve dodatne informacije možete dobiti na tel. 241-597 od načelnika službe Slavice Maletić.
Interesuje me dali zdravstveno osiguranje pokriva i neke estetske operacije npr. u slucaju preloma kosti nosa?
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Poštovani osiguraniče, potpunu informaciju u vezi estetskih korekcija možete dobiti od naše stručne službe, od šefa lekarskih komisija dr. Goce Mitković u sobi br.6 Filijale
Prikazano 86741-86745 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke