Postovani,u skorije vrijeme pojavila se prosirena vena na listu moje desne noge,a od prije par dana sam poceo osjecati bol.Inace,posao kojim se bavim zahtijeva stajanje i po nekoliko sati.Ima li pomoci?

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovani Zorane, Ima pomoci. Potrebno je da nosite elasticne carape odgovarajuce kompresije kada ste na nogama. Skidate ih tokom odmora i kada spavate. U vasem slucaju pritisak carapa treba da bude oko 20 mmHg. Takodje uzmite da pijete tablete Phlebodia 1x1 tokom 2 meseca a mozete da koristite neke kreme ili gelove kao na primer Lioton (uvece pred spavanje). Ukoliko nema boljitka uradite dopler pregled vena sa posebnim svrto na stanje usca VSM i perforantnih vena. Potom kontrola vaskularnog hirurga. Izbegavajte sedenje i stajanje. ass dr med sc Dragan Milic