Postovani Doktore imam pitanje za vasdanas je treci dan kako mi sina boli na desnoj strani stomaka poceli su prvi simptomi ucetvrtak ujutru a danas je subota presjeklo ga po stomaku pa nadesnu stranu je bol sinoc tj.petak navece otisli smo u hitnu snimali su mu CTstomak vadili krv uzeli urin poslije kazu da to nisu simptomi slijepog crijeva jer on nema muku u stomaku nema temperaturu moze jesti nije tvrd stomak dali su mu tabletu za bol i rekli ako se dalje javlja bol da se javi njima a vidjeli su kao malo tecnosti u stomaku misle mozda da je virus ali neznaju tacno danas je stanje isto nema on jake bolove mozda 5-6 kad ustaje kad se trza kad pritisnestomak tada osjeca bol a kad miruje uredu je mislimda se sjecate ja zivim u Americi tako da se bolje osjecam kad se sa vama posavjetujem nadam se da me razumijete i hvala vam puno za sve molim odgovor pozdrav

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana Zeljka, Moguce je da se radi o prolaznoj upali limfnog tkiva u predelu slepog creva. Obicno nastaje nakon upale krajnika ili zdrela i prestaje nakon desetak dana. Potrebno je uraditi krvnu sliku i izmeriti temperaturu u rektumu i aksili. Ako su leukociti manji od 10 000 i razlika izmedju rektalne i aksilarne temperature manja od 1 stepena Celzijusa, ne radi se o zapaljenju slepog creva. Potrebno je unositi dovoljnu kolicinu tecnosti. ass dr med sc Dragan Milic