Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani, molim Vas da mi pobliže pojasnite pojam Arias-Stella reakcije. Prije 3 godine sam imala neprestano krvarenje i na kraju uradila kiretažu, a u patohistološkom nalazu je navedena između ostalog i ova reakcija. Zatim se ista stvar ponovila prije 1,5 godinu, ali sam tada zaustavila krvarenje pomoću lijekova, bez operativnog zahvata. Inače mi je T4 hormon štitne žlijezde već godinama na donjoj granici, ali nikad ispod nje. Ginekolog je kao vjerovatan razlog ovome naveo stres. Molim Vas za mišljenje. Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 05. 09. 2008.
    • Ovaj fenomen je patoloski opis odredjenih promena na sluzokozi materice. Klinicki gledano kada nadjemo ovaj fenomen sumnjamo na neuspelu trudnocu ili vanmatericnu trudnocu. Ukoliko zena nije u generativnom periodu patolog na osnovu broja mitoza u nalazu pravi diferencijalnu dijagnozu u odnosu na svetlocelijski karcinom. Moze biti i posledica dejstva progesterona na endometrijum. Sto se tice T4 on je u referentnim granicama bez obzira sto je na donjoj- dakle ako imate nekih tegoba od strane stitne zlezde obratite se endokrinologu.

  1. Imam 69 godina. Od jeseni, pa do sredine proljeca, otprilike, imam velike probleme sa hladnim nogama. Hladnocu osjecam samo na donjem dijelu podkoljenica, sa prednje strane. Bez termofora ne mogu zamisliti hladnije dane, ali kad sam aktivna-kad se krecem sve je uredu. Mjerodavno mi je provjeravana periferna cirkulacija, a bila sam i kod neurologa, pa i na ona dva specijalna snimanja nerava na nogama. Cirkulacija je uredu, a neuroloski nalaz uredan. Sta bi mogao biti uzrok mojih nevolja i sta mi je ciniti.

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postovana, da li imate mozda poviseni secer? Bez obzira na to uvedite u terapiju drag.Trental 400 2x1 (posle jela), tbl.Cardiopirin 100 1x1. Uzrok vasim tegobama lezi u cirkulaciji, sami vidite da pri kretanju, kada je brza cirkulacija, nema tih tegoba. Pozdrav

  1. Star sam 73 godine.Vise od 20 godina lijecim hipertenziju i sada je bas uspjesno kontrolisem sa manjim dozama TRITACE i PROPRANOLOL /2,5 X1 i 2OX2/, uz umjerene restrikcije u hrani i bez alkohola, osim malo piva. Neredovno uzimam ANDOL 1OO i o,75 mg bromazepama pred spavanje. Imam nesto povecane masnoce, a secer je oko gornje granice. Na krvnim sudovima u ocima postoje promjene izmedju prvog i drugog stepena. Brine me pojava povremene "zabljesnutosti" ne nalazim bolji izraz, koja traje desetak minuta do pola sata. Pojavljuje se svakih 1O,15,2O, a nekada prodje i mjeses i vise dana. Rjedje je ljeti nego u zimskim mjesecima.Ovo traje najmanje tri godine, a mozda u zadnje vrijeme potraje nesto duze. Dok to traje ne mogu citati ili raditi nake stvari slicne tome, a inace vidim, ne smeta mi pri obavljanju drugih poslova, pa ni u voznji automobila. Krvna slika mi je uvijek dobra. Glavobolje dobre, vrtoglavice ili slicno nemam. Sta treba preduzeti, lako je pogoditi cega se plasim.

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postovani, prvo Andol ili Aspirin protect 100 (ili Cardiopirin) morate uzimati stalno, samo tako imate terapijski ucinak. Sto se tice vasih tegoba to je simptomatologija zadnje cirkulacije i ima tretman TIA (tranzitorni ishemijski atak). Uvedite uz postojecu terapiju i drag.Trental 400 2x1 (posle jela), tbl.Cavinton 5mg (3x1). Uradite MR mozga sa angiografijom, dopler krvnih sudova vrata. Javite se sa nalazima. Pozdrav

  1. Sta moze biti uzrok iznenadnog zanosenja u levu stranu, samo pri hodu i pri tom je leva strana glave pod blagom glavoboljom?

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Postovani, uzrok moze biti neki od poremecaja cirkulacije i to u razlicitim delovima mozga. Retko moze biti razlog i od strane uva (otoskopski). Uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata, laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa nalazima. Pozdrav

  1. Postovani doktore, pisao sam Vam pre nekih mesec dana, (imao sam prelom skocnog zgloba sa kidanjem deltoidnog ligamenta, povreda je lecena hiruski sa stavljanjem osteosintetskog materijala, proces lecenja je zavrsen), pa sam Vas pitao koje vezbe treba da radim. Vi ste mi rekli da treba da vezbam trcanje u skipu da bih mogao da se sto pre vratim u formu za treniranje. Te vezbe mi nisu smetale, ali imam problema kada pokusavam da skocim, osecam bol u predelu pete i zgloba i ne mogu da cucnem kad stojim ravnim stopalom na zemlji. Da li bih trebalo da radim neke vezbe da bih mogao normalno da nastavim da treniram rukomet. Hvala unapred. Srdacan piozdrav

    Odgovoreno: 04. 09. 2008.
    • Pretpostavljam da ste imali kidanje tarokrularnog ligamenta i oporavak kod ovakve povrede traje u proseku između tri i šest meseci. Imajući u vidu operativni zahvat i gipsanu imobilizaciju došlo je skraćivanja dela Ahillove tetive i to najverovatnije u predelu muskulus soleusa koji Vam sada i pravi određene tegobe. Kod ovakvih povreda dolazi do dopunskog oštećenja i na petnom delu stopala, kao i na tibiji (golenjači - debljoj kosti potkolenice). Bol je karakterističan na vrhu frakture ili kidanog ligamenta, a pojačava se prekomernim trenažnim procesom. Savetujem Vam da izvesno vreme koristite bazen gde ćete lagano trčkarati i obavezno se konsultujte sa Vašim lekarom oko intenziteteta kineziterapeutskih vežbi koje mogu mnogo da Vam pomognu. Očekujem Vaš oporavak, ali strpljenje je kod povreda u sportu najvažnije.

Prikazano 86736-86740 od ukupno 95632 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460