Molim Vas da mi hitno pomognete. Moj problem je sledeci: 14 jula sam imala dijareju i mucninu, bez temperature i povracanja. Pila sam enterofyril, 200mg, kutiju, pa se za 7 dana ponovila dijareja i mucnina i opet sam popila enterofuril 200mg, kutiju. Nastavila sam da pijem probiotik linex posle toga. Isti simptomi su se vratili 21. avgusta i tad sam uzela probiotik linex, uradila korpokulturu stolice (3 uzorka, sve je ok) i krvnu sliku 26. avgusta i urin. Kod krvne slike povecani bilirubini, ulkupni 31.1, direktni 7.6. sedimentacija krvi je 5, a u urinu je nadjeno dosta bakterija i masa sluzi, 3-5 leukocita i epitelnih celija 6-8. u ponedeljak, 8.9. Treba da se uradi exo jetre. Sad, problem je sto sam danas ( 5.9) primetila svetlu stolicu i u 19h temperatura je 37,2 i osecam da mi zlezde malo oticu, kao da trnu. Sta da radim povodom toga, ako se stanje pogorsa, obzirom da je ultrazvuk jetre u ponedeljak? Molim Vas, sto pre mi odgovorite. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Postovana, javite se sto pre gastroenterologu, dolazi u obzir i infektolog, pored ultrazvuka potrebno je da ponovite bilurubin direktni i ukupni i da uradite AST, ALT, ALP, gama GT, Pored virusnog oboljenja jetre dolazi u bzir i oboljenje zucne kesicre i zucnih puteva. Pozdrav