Postovani Molim Vas da mi odgovorite na moje pitanje,imam prosirenu venu ispod lijevog koljena imala sam skoro ugruske i nisam mogla stati na nogu,sad je ok ,bila sam na ultrazvuku noge i imam dijagnozu thrombophlebitis VSP sin.Zelim da znam koliko je opasno ,postoji li sta osim operacije za sprecavanje daljeg sirenja vene.Cula sam za inekcije mada neznam ni kakve su niti kako djeluju,voljela bih znati sta da radim dalje u vezi toga posto imam 30 god. i zelim da sprijecim sirenje vene. Unaprijed se zahvaljujem

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana Snezana, Tesko je zaustaviti dalji rast vene. Najsigurniji nacin lecenja je njeno hirursko uklanjanje. Moguce je i ubrizgavanje sklerozantne pene. Do tada koristite elasticnu carapu kompresije klasa II (oko 20 mm Hg). Uzimajte Aspirin 1x1 i tablete Phlebodia 1x1. Lioton gel mazite u predelu obolele vene 2 puta dnevno (ujutro i uvece) i izbegavajte sedenje i stajanja kada god je to moguce. ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #9838

    • Ako imate diagnozu thrombophlebitis vsp morate 7 dana uzimati th; 1/clexan 0. 8 1*1 u dan gel lioton; tbl aspirin 100