Molim vas sta su limfonoidi zapravo Lympadenititis a to je na mjestu palpabilnog tumefakta ili ingvinalne regije. U pitanju je zadebljanje na lijevoj preponi kod djevojke dobi od 26 god.. Doktori kazu da su u pitanju limfni cvorici ali niko ne kaze kako se lijeciti niti da li je to opasno. Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovani Edine, Jedini nacin da se precizno utvrdi o cemu se radi je biopsija limfnih cvorova (hirursko uklanjanje cvorica) i njihova patohistoloska verifikacija. Nakon toga se moze doneti odluka da li su potrebna dodatna ispitivanja i lecenje. ass dr med sc Dragan Milic