U avgustu sam napunila 26.godina. Student sam, pa me interesuje kako i da li imam prava na zdrastvenu zastitu. Ako imam na koliko overavam knjizicu i da li svaki put moram da prilozim potvrdu sa fakulteta? Hvala unapred.
Kao student sa navršenih 26.god. života možete biti osigurani kao lice koje se samo uključuje u zdravstveno osiguranje i samo plaća doprinos za zdravstveno osiguranje. Sve dodatne informacije možete dobiti na tel. 241-597 od načelnika službe Slavice Maletić.
Postovani, u cervikalnom i vaginalnom brisu pronadjeni su mi difteroidni bacili. Zanima me koliko su opasni, na koji nacin se prenose, da li su oni uzrocnici difterije i da li spadaju u normalnu vaginalu floru. Isti bacili su mi pronadjeni i u urinu, 70000 u jednom mililitru i objasnili su mi da se ne sprovodi lecenje antibioticima, jer je kolicina mala. Kako da se ja sama izborim sa tim, sta ako se broj poveca? Antibiogram nisu uradili ni u jednom slucaju.
Nisu uzrocnici difterije vec deo vaginalne flore. Uzmite vaginalete Poliginax jedno pakovanje i tbl Laktogin po uputstvu. Pijte dosta caja od brusnice 5-7 dana i bice ok. Ako se simptomi ne povuku uradite V+C bri i urinokulturu i lecite po nalazima (ako je potrebno).
Egzarcebracija (pogorsanje) hronicnog adnexitisa moze dovesti do povisenja t- mada ovakve su t karakteristicne za viroze pa se proverite i u tom smislu. Potpuno izlecenje?- to je stanje koje se moze izleciti i drzati pod kontrolom, ali lako prelazi granicu u smislu pogorsanja. Fizikalna terapija dosta pomaze.
Danas sam dobila rezultate cervikalnog i vaginalnog brisa... Na oba je ustanovljena Candida, s tim da je na vaginalnom u velikom, a cevikalnom u malom broju... Koja bi terapija bila najbolja i koje vaginalete su najpreporucljivije, s obzirom da mi se ona cesto vraca?
Partner je uradio bris glansa i nije mu ustanovljena Candida, vec Enterococcus spp u velikom broju, da li je potrebno da primeni i on neku terapiju za Candidu?!
Hvala unapred!
Za Vas terapija Canesten 3 vaginalete 2 pakovanja za redom i tbl laktogin po uputstvu. Ako ovo ne pomogne uzecete i tbl Diflukana od 150 mg u jednoj dozi. Partner moze spolja da maze kremu makmiror kompleks a posle toga da ponovi bris uretre i ako je potrebno uzme antibiotike po antibiogramu.
Unapred zahvalna, moje pitanje je vezano za moju sestru, koja je pre 2005. imala ranicu na grlicu sa cin-1. Doktori su govorili da je samo za pracenje, medutim ja sam je odvela kod drugog doktora i on je rekao da je to za konizaciju i to je uradila i konacan nalaz je bio cin-3, ali nije otislo dalje ni membrane. Zbog sigurnosti je uradena kiretaza kanala i sve je bilo u redu. Interesuje me zasto se jos od operacije uvek zali na bolove cmarnog (trticnog dela) kao i probadanja u stomaku. Mnogo je nervozna, kao i sto nije vec na papa i kontrolu isla vec dve god, od straha. Recite mi sta da radi i Vas savet, da li je konizacijom ona sprecila predhodno stanje i da li je to u redu. Hvala
Moj savet je da uradi kolposkopski i PA pregled OBAVEZNO i da joj to postane rutina na svakih 6 meseci. Kada dobije rezultate a budu dobri- nestace nervoze i bolova, a ako su losi da se preduzme dalje potrebno lecenje. Ako nije radjala predlazem da posle ovih pregleda poradi na tome. Ne bi bilo lose da uradi HPV tipizaciju. Naterajte je kod ginekologa- nemojte odlagati pregled.
U avgustu sam napunila 26.godina. Student sam, pa me interesuje kako i da li imam prava na zdrastvenu zastitu. Ako imam na koliko overavam knjizicu i da li svaki put moram da prilozim potvrdu sa fakulteta? Hvala unapred.
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Kao student sa navršenih 26.god. života možete biti osigurani kao lice koje se samo uključuje u zdravstveno osiguranje i samo plaća doprinos za zdravstveno osiguranje. Sve dodatne informacije možete dobiti na tel. 241-597 od načelnika službe Slavice Maletić.
Postovani, u cervikalnom i vaginalnom brisu pronadjeni su mi difteroidni bacili. Zanima me koliko su opasni, na koji nacin se prenose, da li su oni uzrocnici difterije i da li spadaju u normalnu vaginalu floru. Isti bacili su mi pronadjeni i u urinu, 70000 u jednom mililitru i objasnili su mi da se ne sprovodi lecenje antibioticima, jer je kolicina mala. Kako da se ja sama izborim sa tim, sta ako se broj poveca? Antibiogram nisu uradili ni u jednom slucaju.
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Nisu uzrocnici difterije vec deo vaginalne flore. Uzmite vaginalete Poliginax jedno pakovanje i tbl Laktogin po uputstvu. Pijte dosta caja od brusnice 5-7 dana i bice ok. Ako se simptomi ne povuku uradite V+C bri i urinokulturu i lecite po nalazima (ako je potrebno).
Da li hronicni adeksitis moze izazvati subfebrilnu temperaturu (do 37,4 C) i postoji li mogucnost njegovog potpunog izlecenja?
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Egzarcebracija (pogorsanje) hronicnog adnexitisa moze dovesti do povisenja t- mada ovakve su t karakteristicne za viroze pa se proverite i u tom smislu. Potpuno izlecenje?- to je stanje koje se moze izleciti i drzati pod kontrolom, ali lako prelazi granicu u smislu pogorsanja. Fizikalna terapija dosta pomaze.
Danas sam dobila rezultate cervikalnog i vaginalnog brisa... Na oba je ustanovljena Candida, s tim da je na vaginalnom u velikom, a cevikalnom u malom broju... Koja bi terapija bila najbolja i koje vaginalete su najpreporucljivije, s obzirom da mi se ona cesto vraca? Partner je uradio bris glansa i nije mu ustanovljena Candida, vec Enterococcus spp u velikom broju, da li je potrebno da primeni i on neku terapiju za Candidu?! Hvala unapred!
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Za Vas terapija Canesten 3 vaginalete 2 pakovanja za redom i tbl laktogin po uputstvu. Ako ovo ne pomogne uzecete i tbl Diflukana od 150 mg u jednoj dozi. Partner moze spolja da maze kremu makmiror kompleks a posle toga da ponovi bris uretre i ako je potrebno uzme antibiotike po antibiogramu.
Unapred zahvalna, moje pitanje je vezano za moju sestru, koja je pre 2005. imala ranicu na grlicu sa cin-1. Doktori su govorili da je samo za pracenje, medutim ja sam je odvela kod drugog doktora i on je rekao da je to za konizaciju i to je uradila i konacan nalaz je bio cin-3, ali nije otislo dalje ni membrane. Zbog sigurnosti je uradena kiretaza kanala i sve je bilo u redu. Interesuje me zasto se jos od operacije uvek zali na bolove cmarnog (trticnog dela) kao i probadanja u stomaku. Mnogo je nervozna, kao i sto nije vec na papa i kontrolu isla vec dve god, od straha. Recite mi sta da radi i Vas savet, da li je konizacijom ona sprecila predhodno stanje i da li je to u redu. Hvala
Odgovoreno: 04. 09. 2008.Moj savet je da uradi kolposkopski i PA pregled OBAVEZNO i da joj to postane rutina na svakih 6 meseci. Kada dobije rezultate a budu dobri- nestace nervoze i bolova, a ako su losi da se preduzme dalje potrebno lecenje. Ako nije radjala predlazem da posle ovih pregleda poradi na tome. Ne bi bilo lose da uradi HPV tipizaciju. Naterajte je kod ginekologa- nemojte odlagati pregled.
Prikazano 86746-86750 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke