kao mali imao sam povredu u kojoj mi je smrskan vrh kažiprsta desne ruke. On je sada kraći za centimetar. Imam zglobove i osećaj u prstu, a pre nekoliko godina sam izvadio nokat koji je bio zadebljao i deformisan. Zanima me da li je danas moguće rekonstruisati nedostajuću dužinu i kome tj. kojoj ustanovi i doktoru konkretno da se obratim. Nisam iz Bg pa bih voleo da preskočim lokalne Domove zdravlja i odmah dođem na pravo mesto bez suvišnih uputa.
mislim da sam već odgovorio na vaše pitanje, ali ponoviću. Gotovo je sigurno da se niko ne bi upuštao u takav poduhvat, pogotovu što je povreda stara i (ako sam dobro razumeo) prst je funkcionalan. Nemojte rasipati vreme i energiju na te stvari, pokušajte da prihvatite sadašnje stanje kao trajno i nepromenjljivo.
u mojoj bolnici privatna ustanova, cena korekcije ušiju je 750 eura. Operacija se izvodi u uslovima neurolept analgezije (vrsta opšte anestezije). Nakon intervencije, pacijent odlazi kući. Nakon operacije pacijent nosi kompresivni zavoj preko ušiju tokom nedelju dana. Ova intervencija se može obaviti i u klinikama za plastičnu hirurgiju kliničkih centara i kliničko-bolničkih centara. Za cene u ovim ustanovama- morate ih kontaktirati.
Na svom licu, odmah iznad usta sa leve strane imam mali mladež koji mi zadaje probleme. Naime, kada se brijem, više puta mi se desilo da sam ga zakačio i napravio ranu i jedva zaustavio krvarenje. Želeo bih da pomenuti mladež što pre uklonim. Da li to mogu da uradim, gde, koliko tako nešto košta i što mi je najbitnije, šta je sa ožiljkom posle uklanjanja?
za definitivnu odluku, da li ce se kožna promena ukloniti hirurški ili će se uraditi ablacija radio nožem ili dijatermijom (svejedno), neophodan je prethodni pregled. Nakon hirurškog uklanjanja normalno je da zaostane ožiljak- neupadljiv, a nakon ablacije ožiljak je ovalan i njegov dijametar je, otprilike, za trećinu manji od dijametra postojeće kožne promene. Takve intervencije se mogu obaviti u svim ordinacijama ili bolnicama za plastičnu hirurgiju. Cene variraju 150- 200 eura u privatnim ustanovama.
Se raboti za bebe rodeno e so anomalija so rascep na usnata, tvrdo i meko nepce. Operacija e praveno na 7 ot den od raganjeto na usnata. Sega bebeto ima tri meseci, koga e naj dobro da se pravi operacija na tvrdo i meko nepce. I da li ke ima problemi so govorot.
operacija rascepa tvrdog i mekog nepca kod male dece se izvodi između drugog i šestog meseca života. Najbolji rezultati se postižu ukoliko se operacija izvrši u 2 mesecu od rođenja. Kasnije sledi rad sa logopedom i ortodontski tretman, a teškoće sa govorom su gotovo uvek izražene u manjoj ili većoj meri. Vrlo verovatno da će kasnije biti potrebno jos nekoliko korektivnih operacija do 18 godine kada se završava rast i razvoj kostiju lica.
Interesuje me da li su dnevni ulošci zaista štetni? I ako jesu zašto? Ja prirodno imam pojačan sekret, i nosim redovno dnevne uloške, sad već iz navike, svaki dan. Da li je moguće da oni ustvari pojačavaju sekret, da li bi trebala da smanjim njihovu upotrebu?
Prikazano 74026-74030 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke