Poštovani,
    Na svom licu, odmah iznad usta sa leve strane imam mali mladež koji mi zadaje probleme. Naime, kada se brijem, više puta mi se desilo da sam ga zakačio i napravio ranu i jedva zaustavio krvarenje. Želeo bih da pomenuti mladež što pre uklonim. Da li to mogu da uradim, gde, koliko tako nešto košta i što mi je najbitnije, šta je sa ožiljkom posle uklanjanja?
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Dragi Bojane,
      za definitivnu odluku, da li ce se kožna promena ukloniti hirurški ili će se uraditi ablacija radio nožem ili dijatermijom (svejedno), neophodan je prethodni pregled. Nakon hirurškog uklanjanja normalno je da zaostane ožiljak- neupadljiv, a nakon ablacije ožiljak je ovalan i njegov dijametar je, otprilike, za trećinu manji od dijametra postojeće kožne promene. Takve intervencije se mogu obaviti u svim ordinacijama ili bolnicama za plastičnu hirurgiju. Cene variraju 150- 200 eura u privatnim ustanovama.