Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    Imam problema što se tiče sekreta mesecima imam sekret braon boje s tim što je nekad svetlo braon, a nekad tamno braon dosta gust u obilnim količinama stavljala sam raznorazne vaginalete međutim ništa mi to ne pomaže, molim vas recite mi šta da radim koje preglede da izvršim radila sam kolposkopiju i sve je u redu, i recite mi šta bi to moglo da bude.
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o hormonalnom poremećaju, braonkast iscedak je gotovo uvek znak hormonalnog poremećaja ili upale sluznice materice. Preporuka je da uradite jedan, kvalitetan ultrazvučni pregled vaginalnom sondom da bi se videlo o čemu se radi.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    pitanje za ginekologa pojavila mi se neka kao kvržica na usnicama vagine, pojavilo mi se preko noći na dan kad sam dobila i menstruaciju, dosta je veliko kao grašak i malo me i boli, da li su to genitalne bradavice ili je nešto što se ne prenosi polnim putem, da li se te genitalne bradavice prenose samo polnim putem ili i nekako drugačije, imala sam samo jednog partnera u životu, i pošto sam počela da koristim yasmin počeli smo da imamo odnose bez kondoma, da li to znači da ako to što mi je izraslo na usnicama jeste gen. bradavica da sam je dobila od partnera i da mi je on neveran, kako se leče jesu li opasne, negde sam pročitala da mogu proći i same od sebe da li se i onda moraju lečiti
    Unapred zahvalna pomalo uplašena Magda

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Ne verujem da se radi o genitalnoj bradavici te veličine, moja vam je preporuka da se javite ginekologu na pregled i odmah će vam za minut biti jasno o čemu se radi.
      Pozdrav.

  1. Dobro veče,
    imam jedno pitanje, imala sam abortus u januaru ove godine, 14. nedelja. Posle sam išla na pregled kod lekara i uzeo mi je bris, utvridilo se da imam hp-virus. Sad sam bila ponovo na pregledu, papa test pa ću saznati koja grupa. Mene samo zanima da li je moguće da se taj virus pojavio zbog abortusa? Nisam nikad pre imala probleme
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nema veze sa abortusom, dobili ste ga verovatno i pre trudnoće ali niste imali nikakovu simptomatologiju. Inače papiloma virusi se prenose polnim putem.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Mučim se već 2 god sa sekretom i svrabom, svaki lekar kaže nešto drugo ili bakterije ili trihomonas ili gljivice. Imam neke bele tačkice na vag usnama i cela anogenitalna regija svrbi, bila na pregledu i doktor kaže da je to samo iziritirana sluznica, drugi kaže da su kondilomi. Ako je stvarno samo sluznica oštećena, kako da se negujem i oporavim?
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite sledeće nalaze, vaginalni sekret, cervikalni bris, bris na hlamidiju, bris na mikoplazmu i ureaplazmu i pcr na papiloma viruse, te također i perianalni bris na gljivice i stolicu na gljivice.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Pre šest godina ima sam saobraćajnu nezgodu i povredio sam kičmu. U kolicima sam i ne mogu da hodam. Od sedenja mi se pre otprilike osam meseci pojavio dekubit na sedalnom delu, tačno ispod kosti na desnoj strani. Imao sam i ranije problema sa tim ali na drugim mestima, kukovi i leđa uglavnom. Silom prilika naučio sam i kako da ih saniram. Uglavnom sam čistio hidrogenom, onda to isperem fiziološkim rastvorom, namažem fibrolan i stavim gazu i to zalepim sensifix-om. Stavljao sam i veštačku kožu kako je neki nazivaju ili suprasorb gaze. Moje pitanje je sledeće: vec duže vremena, skoro mesec dana, ranica je jako mala i plitka je skroz, fali samo da potpuno zaraste, ali čini mi se kao da se ništa ne deševa i da je sve isto ko i pre dvadeset dana. Ne sedim i taj deo ne trpi nikakvo opterećenje, ali ako bih sedeo sigurno bi se ponovo proširilo. Čime da to mažem i kako da to potpuno zaraste? Kažem još jednom, ranica je sada možda 3-4 mm i širina je možda 2mm ali nikako da se spoji. Nadam se da ćete mi odgovoriti.
    Hvala puno unapred

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovani N.N.
      Dekubit je hronična rana koja nekada ne može nikako da zaraste bez operacije. Savetujem vam da se javite najbližoj klinici za plastičnu hirurgiju i da se posavetujete. Pitanje je da li pored toga što vi vidite samo otvor na koži postoji i dublji proces ispod kože.
      Pozdrav

Prikazano 74031-74035 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460