Dobro veče,
    imam jedno pitanje, imala sam abortus u januaru ove godine, 14. nedelja. Posle sam išla na pregled kod lekara i uzeo mi je bris, utvridilo se da imam hp-virus. Sad sam bila ponovo na pregledu, papa test pa ću saznati koja grupa. Mene samo zanima da li je moguće da se taj virus pojavio zbog abortusa? Nisam nikad pre imala probleme
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nema veze sa abortusom, dobili ste ga verovatno i pre trudnoće ali niste imali nikakovu simptomatologiju. Inače papiloma virusi se prenose polnim putem.