Poštovani,
    Se raboti za bebe rodeno e so anomalija so rascep na usnata, tvrdo i meko nepce. Operacija e praveno na 7 ot den od raganjeto na usnata. Sega bebeto ima tri meseci, koga e naj dobro da se pravi operacija na tvrdo i meko nepce. I da li ke ima problemi so govorot.
    Ve molime da ni odgovorite.

    Odgovoreno: 08. 05. 2009.
    • Poštovani,
      operacija rascepa tvrdog i mekog nepca kod male dece se izvodi između drugog i šestog meseca života. Najbolji rezultati se postižu ukoliko se operacija izvrši u 2 mesecu od rođenja. Kasnije sledi rad sa logopedom i ortodontski tretman, a teškoće sa govorom su gotovo uvek izražene u manjoj ili većoj meri. Vrlo verovatno da će kasnije biti potrebno jos nekoliko korektivnih operacija do 18 godine kada se završava rast i razvoj kostiju lica.
      Srdačno, dr B. Pejaković