Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani,
    imam sina 17 godinai pre 4 godine doživeo je stres posle čega je na spavanju dobio napad. Uradili smo nalaz eed, mr i rečeno nam je da ima convulzije i uveli terapiju tergatolcr 400 mg 1+0, 5 tablete. Utoku ove 4 godine idemo na redovne kontrole ali se napadi pojavljuju uglavnom u jutarnim satima ito posle uzimanja terapije, to smo predočili doktoru koji predlaže povećanje terapije a mi smo za promenu leka. Krvna slika je u redu sa blagom povećanom transaminaze. Zadnjih mesec dana se napad pojavljuje i uveče takođe posle uzimanja leka a ispoljava se tako što postaje zbunjen, priča isprekidano, preznoji se i ponekad ima groznicu. To traje kratko i posle se veoma brzo vraća u normalu. Zadnji nalaz eeg u budnom i spavanju od 8 hz bio je da nema specifičnih grafo elemenata. Da li je moguće da napadi uslede zbog leka i dali treba povećati terapiju leka.
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    Gde mogu u NS uraditi kvalitetan ultrazvuk kolena, privatno?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Predlažem Vam da ipak uradite magnetnu rezonancu zgloba kolena jer je broj i kvalitet informacija neuporedivo veći.
      S poštovanjem,

  1. Poštovani,
    pišem u ime svog muža, on ima 61god, pre neki dan je vadio krv i šećer mu je bio 6.5, zanima me da li  je to alarmantno jel piše da je normalno do 6. Do sada mu se uvek kretao od 4-5,6 sada je prvi put da mu je 6,5. Samo da kažem da je njegov otac inače bolovao od šećerne bolesti, ne znam tačno da li je primao insulin. Znam da je to nasledno, pa me interesuje da li treba da ide na jos neka ispitivanja, da li postoji rizik da i on dobije tu bolest? Inače je pušač, ima povišen krvni pritisak, pije lekove, pušač je pije alkohol često i pretera sa tim, ima problema sa venama na nogama. On baš i ne jede puno slatko, znam ponekad kad pojede slatko bude mu muka, ne oseća se dobro, ne prejede se nego eto ponekad mu je loše. Bude trenutaka kada ima napade vrućine, preznojavanja, većinom to bude noću, iako nije toplo u kući njemu je vrućina, i uvek mu je mokra kosa koliko se oznoji. Samo da dodam da ima česte aritmije, brzo se zamara, pije concor za to, to mu je kardiolog prepisao. Šta vi mislite da treba da se uradi, ako treba još nešto, uvažavam vaš cenjen odgovor,
    unapred zahvalna

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      dijagnoza šećerne bolesti se postavlja kada postoje najmanje dve vrednosti šećera u krvi preko 7mmol/l. Navedena vrednost nije dovoljna za dijagnozu ali stvara sumnju na poremećaj glikoregulacije. Potrebno je uraditi ogtt ( oralni glikoza tolerans test) i na osnovu dobijenih vrednosti proceniti da li bolest postoji ili ne.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović

  1. Poštovana dr,
    Možda će ovo pitanje izazvati veliki smjeh kod vas ali mene zaista muči. Imam 24god. Veliki problem mi stvara to što nemam bradu, (za pravo imam ali onako dosta slabu). Da li postoji mogućnost da se nekakvom terapijom to popravi, i ako postoi mogućnost kome da se obratim (koja grana medicine) ne znam da li postoi povezanost između slabe brade i niskog testosterona 5, oomml/l. U nadi da ćete mi odgovoriti na ovo pitanje unapred Vam se zahvaljujem.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovani,
      slabija maljavost kod muškaraca može biti znak nekog endokrinološkog poremećaja, ali je najčešće konstitucionalna i ne zahteva bilo kakvu terapiju. Ukoliko postoji sumnja na neki endokrinološki uzrok neophodno je sprovesti detaljno ispitivanje polnih žlezdi i hipofize.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović

  1. Poštovana,
    molim vas da mi pojasnite kako se dijagnostikuje subklinički hipokorticizam. Naime i imunolog kod kojeg se lečim je rekao da među drugim bolestima sumnja i na to, a endokrinolog kod koga sam otišla je s vrata rekla, vi nemate adisona, nije napisala izveštaj, niti me pregledala, a veliki mi je problem da uzmem uput i zakažem kod nekog drugog, što se čeka i par meseci. Uradila bih to privatno, da bi imunolog mogao dalje da me leči i uputi kome bi trebalo.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      za dijagnozu smanjene funkcije kore nadbubrežne žlezde ukoliko postoje simptomi i znaci neophodno je sprovesti kompletno funkcionalno i morfološko ispitivanje nadbubrežne žlezde i hipofize. Ne razumem šta bi tu mogao da vam pomogne imunolog. Neophodan je korektan pregled endokrinologa koji će proceniti da li postoji sumnja na poremećaj rada nadbubrega i potreba za daljim ispitivanjem.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović

Prikazano 73961-73965 od ukupno 95632 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460