Poštovana,
    molim vas da mi pojasnite kako se dijagnostikuje subklinički hipokorticizam. Naime i imunolog kod kojeg se lečim je rekao da među drugim bolestima sumnja i na to, a endokrinolog kod koga sam otišla je s vrata rekla, vi nemate adisona, nije napisala izveštaj, niti me pregledala, a veliki mi je problem da uzmem uput i zakažem kod nekog drugog, što se čeka i par meseci. Uradila bih to privatno, da bi imunolog mogao dalje da me leči i uputi kome bi trebalo.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      za dijagnozu smanjene funkcije kore nadbubrežne žlezde ukoliko postoje simptomi i znaci neophodno je sprovesti kompletno funkcionalno i morfološko ispitivanje nadbubrežne žlezde i hipofize. Ne razumem šta bi tu mogao da vam pomogne imunolog. Neophodan je korektan pregled endokrinologa koji će proceniti da li postoji sumnja na poremećaj rada nadbubrega i potreba za daljim ispitivanjem.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović