pišem vam iz Zenice BiH, a problem je slijedeće prirode i iskreno se nadam da ćete nam pomoći. Moj suprug (37 godina) je prije 3 godine, tačnije u februaru 2006 godine u Zenici operisao kičmu u predjelu s2-s1 i to je bila prva operacija koju je doktor (neću navoditi ime i prezime doktora) uradio na osnovu ct-a kičme. Nakon urađene operacije doktor ga je poslije 5 dana poslao na mr kičme, jer nije bio zadovoljan postignutim rezultatima i na osnovu urađene mr ponovo je zakazao operaciju, koju je uradio nakon 2 dana. Znači u razmaku od 7 dana su urađena dva operativna zahvata na dva različita mjesta. Prvi put, kao što sam navela rađen je s2-s1, drugi put s1-l5. Suprugovo stanje je bilo znatno bolje nakon prve operacije, ali se nakon druge pogoršalo. Poslije toga sprovedena je potrebna fizikalna terapija, ali značajnijih pomaka na bolje nema. Svakodnevno pije lijekove protiv bolova kao što su naklofen, nalgesin i sl. U januaru ove godine je primao i infuzije neodolpasse, ali bez uspjeha. Bili smo i u kliničkom centru tuzla gdje je načelnik neurohirurgije (opet neću navoditi ime) rekao da je na osnovu mr suprug odmah spreman za operaciju, ali uzimajući u obzir prethodne dvije, on nije spreman pruzeti rizik i obaviti treću. Imam osjećaj da kada bilo kojem doktoru kažemo da ima bolove (kao što je nemogućnost da sjedne ili da legne, jer poslije toga nije u mogućnosti da ustane kako treba) oni misle da se mi sa njima šalimo, jer sve vježbe koje doktori provode prilikom pregleda on je po njima zdrav, ali magnetna rezonanca pokazuje drugaćije. Molim vas da nam pomognete da stupimo u kontakt sa vama ili vašim kolegama neurohirurzima i ukoliko je moguće da na lični zahtjev dođemo na vma na pregled i konsultacije vezane za naš problem. Unaprijed zahvalna i u očekivanju vašeg odgovora!
Molim vas da mi odgovorite šta je to nepotpun blok desne grane, i da li je nasledan, takođe vas molim da mi kažete šta je to tahikardija, i da li je ovo jedno i drugo organsko oboljenje srca i treba li neko liječenje.
nepotpun blok desne grane znači da se impulsi koji prolaze kroz levu komoru sprovode nešto sporije kroz desnu granu hisovog snopa ali to nije nešto što će vam praviti tegobe. Nije nasledan. Tahikardija je rad srca preko 100 u minuti, i najčešće ne treba nikakvo lečenje.
moj muž je radio test za srce koji glasi ovako; freq 1.5mhz/3. 1mhzpower; 0.0db, fps 26.8, depht 14.0 cm to je test stress echo i još je prikazano ispod rada srca 10 mm/mv 25mm/s filters 60hz wavestar da li je dobar nalaz
moj otac je pre 14 meseci operisao tumor na mozgu, primio zračnu a zatim i 6 ciklusa hemoterapije, jako dobro podneo sve, bez ležanja, mučnina, čak je i radio na poslu. Pre 3 nedelje dobio nešto slično epileptičnom napadu u tri navrata za 1 sat. Od tada se to ponavlja svakog dana mnogo puta samo su blaži, usta su otišla u stranu i loše govori, kao ljudi posle šloga. Rađena je magnetna rezonanca u redu je. Posle smo uradeli i eef i tamo se vidi samo da ima napade i nista povećali mu dozu topamaksa na duplo i sve se na stavlja u istom smeru. Sada tenutno prima infuziju jer kažu da je to sigurno neka fibroza i to prima manitol deksazon ranisan i fiziološki oni tvrde da ce od toga da mu bude bolje ali to vec prima 3 dana a poboljsanja ne vidim. O čemu se tu radi?
posledica zračne terapije nakon operacije mozga može biti pojava glioze (ili formiranja ožiljnog tkiva na nervnom tkivu) koja može provocirati epi napade, i zahteva takvo konzervativno lečenje. Glioza se obično dobro vidi na kontrolnom mru mozga. Terapija učestalih epi napada ponekad zahteva angažman neurologa specijalizoavanih za lečenje ove vrste bolesti, epileptologa. Savetujem da se obratite nekom od njih radi eventalne izmene terapije.
Poštovani,
Moj drug ima zloćudni
tumor kičmene moždine, operisan je, ph nalaz je:
glioblastoma multiforme (who gradus IV) trenutno se nalazi na zračenju, pošto je to primarni tumor mozga kako je moguće da je sišo dole u kičmu, snimanje glave uredno, kake su šanse za izlečenje?
Hvala unapred.
glioblastoma multiforme je najzloćudniji tip tumora iz porodice astrocitoma, i prognoza kod njegovog lečenja je uvek nepovoljna. To ne mora da bude tumor koji je iz mozga sišao u kičmenu moždinu, već može i primarno da se javi u kičmenoj moždini, a da nalaz na mozgu bude potpuno uredan.
Poštovani,
Odgovoreno: 28. 05. 2009.Moj drug ima zloćudni tumor kičmene moždine, operisan je, ph nalaz je: glioblastoma multiforme (who gradus IV) trenutno se nalazi na zračenju, pošto je to primarni tumor mozga kako je moguće da je sišo dole u kičmu, snimanje glave uredno, kake su šanse za izlečenje?
Hvala unapred.
Prikazano 72971-72975 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke