Poštovani,
    moj otac je pre 14 meseci operisao tumor na mozgu, primio zračnu a zatim i 6 ciklusa hemoterapije, jako dobro podneo sve, bez ležanja, mučnina, čak je i radio na poslu. Pre 3 nedelje dobio nešto slično epileptičnom napadu u tri navrata za 1 sat. Od tada se to ponavlja svakog dana mnogo puta samo su blaži, usta su otišla u stranu i loše govori, kao ljudi posle šloga. Rađena je magnetna rezonanca u redu je. Posle smo uradeli i eef i tamo se vidi samo da ima napade i nista povećali mu dozu topamaksa na duplo i sve se na stavlja u istom smeru. Sada tenutno prima infuziju jer kažu da je to sigurno neka fibroza i to prima manitol deksazon ranisan i fiziološki oni tvrde da ce od toga da mu bude bolje ali to vec prima 3 dana a poboljsanja ne vidim. O čemu se tu radi?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      posledica zračne terapije nakon operacije mozga može biti pojava glioze (ili formiranja ožiljnog tkiva na nervnom tkivu) koja može provocirati epi napade, i zahteva takvo konzervativno lečenje. Glioza se obično dobro vidi na kontrolnom mru mozga. Terapija učestalih epi napada ponekad zahteva angažman neurologa specijalizoavanih za lečenje ove vrste bolesti, epileptologa. Savetujem da se obratite nekom od njih radi eventalne izmene terapije.