Poštovani,
    Molim vas da mi odgovorite šta je to nepotpun blok desne grane, i da li je nasledan, takođe vas molim da mi kažete šta je to tahikardija, i da li je ovo jedno i drugo organsko oboljenje srca i treba li neko liječenje.
    Unaprijed hvala,

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      nepotpun blok desne grane znači da se impulsi koji prolaze kroz levu komoru sprovode nešto sporije kroz desnu granu hisovog snopa ali to nije nešto što će vam praviti tegobe. Nije nasledan. Tahikardija je rad srca preko 100 u minuti, i najčešće ne treba nikakvo lečenje.