Poštovani,
    Moj drug ima zloćudni tumor kičmene moždine, operisan je, ph nalaz je: glioblastoma multiforme (who gradus IV) trenutno se nalazi na zračenju, pošto je to primarni tumor mozga kako je moguće da je sišo dole u kičmu, snimanje glave uredno, kake su šanse za izlečenje?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      glioblastoma multiforme je najzloćudniji tip tumora iz porodice astrocitoma, i prognoza kod njegovog lečenja je uvek nepovoljna. To ne mora da bude tumor koji je iz mozga sišao u kičmenu moždinu, već može i primarno da se javi u kičmenoj moždini, a da nalaz na mozgu bude potpuno uredan.