postoji li krema za izbeljivanje kože koja je zaista efikasna?! Imam veliki kompleks zbog tamnijeg tena. Od aprila do oktobra prošle godine koristila sam fade out kremu, ali nisam primetila nikakve rezultate. Šta mislite o novoj kremi iklen, obzirom da ima sastojke (rucinol, sofora) koji su 100 puta jači od hidrohinona, koji je inače u nekim zemljama zabranjen? Postoji li krema zaista efikasna i bezbedna?
svi preparati koje ste naveli su za tretman tamnijih fleka, ali nisu za prosvetljivanje cele kože (ne verujem da bilo gde u svetu postoji krem koji zaista može da promeni nijansu tena, uprkos gromoglasnim reklamama). Veliki broj osoba (pročitajte pitanja na ovom sajtu) želi taman ten i izlaže se raznim rizicima da to postignu, vi to imate prirodno, nemojte pokušavati na silu da to promenite. U toku leta koristite kremove za zaštitu od sunca sa visokim spf, oni će sprečiti dodatno tamnjenje od sunčanja. Pozdrav
Imam 46 godina i od 1998 godine stalno povraćam. 2006. Sam laparaskopski operisala žuč. Posle operacije se ništa apsolutno nije promenilo. U želucu mi se stvara jaka kiselina tj. Ljutina koju ne mogu da svarim već je moram povratiti. Toliko je jaka da me posle nekoliko dana bole grlo i zubi. Ta kiselina mi stvara nenormalno jaku glavobolju koju ne mogu ni jednim lekom umiriti. Tek kad to sve izbacim iz sebe onda se glavobolja povuče. Svi nalazi su mi uredni. Bila sam na tri gastroskopije i sve kažu da je uredu. Radila sam krvnu sliku da provere da li su mi začepljeni žucni kanali ali je i to uredu. Jedem samo suvu hranu jer ako pojedem nesto čorbasto pa makar to bila i domaća pileća supa koja nije masna ja povraćam. Slatko, ljuto kiselo uopšte ne jedem. Mlečne proizvode godinama nisam okusila. Ne pijem kafu i ne pušim. Ni jedan voćni sok ne smem da popijem jer mi se automatski kiselina pojavi u želucu. Pijem dosta koka kole jer mi ona pomogne da sve svarim. Znači kada nešto pojedem posle dva do tri sata osećam veliku nadutost u vrhu želuca i sa desne strane želuca pri vrhu osećam da me grize kiselina, ništa me ne boli samo me grize ta kiselina grize i ja nemam izbora već da sve povratim. Povraćam skoro živu ne prerađenu hranu koju pojedem. Tu mučninu pojačava jaka glavobolja. Od voća sve mi smeta pa i banane. Omeprol mi ne pomaže, ranisan isto tako. Pre mesec dana sam popila hemomicin tablete 250 mg, prvi dan četiri od jednom i drugi dan dve odjednom. To mi je rekla moja prijateljica da leči kandidu jer postoji verovatnoća da je imam. Posle dve nedelje mi je bilo super. Ali ubrzo je sve pošlo po starom. Posle operacije lekar mi je dao da pijem protiv heliko bakterije i to sam popila i nije bilo poboljšanja. Više ne mogu sve ovo da izdržim i volela bih da mi nekako pomognete. Čula sam za tablete fukonal, difalkan, i nisakin koji su navodno dobri za kandidu. Nisam radila pretrage za kandidu nisam znala da takvo nešto postoji. Kao što vidite sama sam krenula da tražim pomoć jer ništa ne pomaže sve je uredu a meni loše. Probavu nemam nikakvu svaki dan pijem po dve tablete bilaxa da bih se praznila
evo opet vam se javljam, sa jednom molbom da mi kažete da li su kvni nalazi u redu i ako nešto ne valja da mi kažete šta je to. Kako sam vam u prethodnim mailove pisala (hvala za odgovore) znači, odstranila sam žucnu kesu klasičnim zahvatom, malo teže sam se oporavljala jer sam se za 2 meseca udebljala 25 kg. I imala sve simptome hašimoto sindrom hipotireoze (otkrivena je 2 meseca posle operacije). Dali su mi eutirox 1oo koji primam kao terapiju. Ali, kako vreme ističe, uvek kad jedem pa makar i čašu vode se napila, gornji stomak (u predelu želudca, crnog droba) se naduje i izgledam kao neka trudnica. Kad sednem pritiska me i ne mogu normalno da sedim i dišem. Eto napravila sam labaratorijske analize i molim vas recite mi šta nije u redu: helicobactery pilory = + analiza tiroidne žlezde: t4 free=12. 50 tsh=1. 15 urea analiza: acidumuricum=304 u-ph/sp tez. =5. 0/ 1. 025 u-proteini=1 i sve drugo je 0 krvna analiza: amilazi=304 s-ast (got) =33 s-alt (got) =79 chol=5.0 hdl=2.2 i ldl=3.3; crp=3.1 glikoza=6.3 i s-urea=3.8 sedimentacija=4/19 wbc=6.8; rbc=4.53; hgb=141 hct=412; plt = 282; pct=230 mcv=91; mch= 31; rdw=13.7 mpw=8.1; pdw=13.1 lym=38.0; mon=8.6; gra=53.4 znači, ovo su rezultati, a napominjem da sam imala bolove u predelu gde se nalazila žučna kesa pa sve do zadnjeg dela gde se nalazi desni bubreg. Poštujem vaše mišljenje koje ite kako mi znači, jer vjerujte mi kad idem kod mog matičnog lekara kao po nekoj navici, odmah kaže: hajde proći će.
Prethodnih mesec dana imala sam povremeno jaku mučninu koja bi, kada mi lekar prepiše klometol, prestajala ali se opet povremeno vraćala. Nedavno sam posetila doktorku opšte prakse koja mi je pregledom konstatovala da imam gastritis i dala klometol i omeprol. Međutim, nakon popijene jedne tablete omeprola meni je opet bilo muka i odlučila sam da posetim gastroenterologa koji mi je rekao da nema potrebe za gastroskopijom i dao mi motilium, bicit hp i espunisan. Prvi dan terapije je bio ok. Međutim drugi dan, nakon popijenih lekova sam osetila užasnu nervozu u želucu i drhtavicu tela. Da li je to normalno i da li je ova kombinacija lekova ok? Molim vas da mi odgovorite na ova pitanja kao i na pitanje da li možda treba da posetim i neuropsihijatra jer je možda ovo stanje izazvano nekom depresijom ili nečim slicnim. Heliko bakterija je negativna. Ultrazvuk abdomena odličan.
Imam želudačnu kilu i presavijenu žuč ustanovljenu na gastroskopiji i uz. Ali mesečno po desetak dana imam stezanje u grlu to jest osećaj kao kamen u grlu na uz štitne je bo pregled grla bo. Nemam jaku gorušicu ali mi je doktor na orl rekao da je u pitanju hiatus hernia koja između ostalog uzrokuje osećaj kamena u grlu. Povremeno uzimam controloc.
Prikazano 72976-72980 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke