Poštovani,
    postoji li krema za izbeljivanje kože koja je zaista efikasna?! Imam veliki kompleks zbog tamnijeg tena. Od aprila do oktobra prošle godine koristila sam fade out kremu, ali nisam primetila nikakve rezultate. Šta mislite o novoj kremi iklen, obzirom da ima sastojke (rucinol, sofora) koji su 100 puta jači od hidrohinona, koji je inače u nekim zemljama zabranjen? Postoji li krema zaista efikasna i bezbedna?
    Mnogo hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      svi preparati koje ste naveli su za tretman tamnijih fleka, ali nisu za prosvetljivanje cele kože (ne verujem da bilo gde u svetu postoji krem koji zaista može da promeni nijansu tena, uprkos gromoglasnim reklamama). Veliki broj osoba (pročitajte pitanja na ovom sajtu) želi taman ten i izlaže se raznim rizicima da to postignu, vi to imate prirodno, nemojte pokušavati na silu da to promenite. U toku leta koristite kremove za zaštitu od sunca sa visokim spf, oni će sprečiti dodatno tamnjenje od sunčanja. Pozdrav