Ultrazvukom srca napisali su mi leva komora normalnih dimenzija koncentričnohipertrofičnih zidova, globalno dobrog kontraktliteta bez segmetnih ispada u kinetici. Uočljiva je septalna fibrozacija. Desna komora je normalnih dimenzija. Protoci kroz srčana ušća naglašenih brzina. Na mitralnom ušću registruje se regurgitacioni džet od 2 + a na pulmonalnom ušću samo trag regurgitacije. Perikardni listovi zadebljali raslojeni u sistoli. U perikardnom prostoru nema izliva, ehokardiografski nalaz ukazuje na koncetričnu hipertrofiju leve komore. Rečeno mi je da ne smem da trčim i da pijem; male doze ace inhibitora, ca antagonista i diuretika. Molim vas da li bi mogli da mi pojasnite o čemu se tačno radi i da li je opsano.
eho nalaz srca ukazuje da ste nosili hipertenziju koja nije bila dobro regulisana zbog čega je srčani mišić zadebljao. Ovo baš da ne smete da trčite ne razumem a terapija koju ste pomenuli je za regulisanje krvnog pritiska.
Godinu dana posle venčanja našao sam i pročitao dnevnik svoje supruge, saznao za njene ljubavi (što nije sporno), da jenevinost izgubila sa tipom kome je znala samo nadimak, a dolazio je preko leta u malo mesto u kome smo živeli. Često sam zbog toga patio, vodio rasprave sa suprugom tipa kako, zašto? Nikada nije odgovorila konkretnije, osim da je bila mlada i luda. Likove iz tog dnevnika svakodnevno srećemo, meni je sporno što je vrlo često ona nameštala njihovo društvo blizu našeg (malo mesto koje ima 5 kafića), neki su nam dolazili i u stan. Da li uopšte mogu raspraviti te probleme sa suprugom, odnosno, kako to prevazići? Nekada sanjam te ljude iz dnevnika, nije mi sporno ako se sa nekim zabavljaš i spavaš, ali jeste ako je to za jednu noć. Često me članak iz novina ili scena iz filma podseti na dnevnik i onda krene rasprava sa suprugom, a ja bih da to prevaziđem.
Dnevnici, pisma, e-mailovi, mobilni telefoni su privatne lične stvari i njihova upotreba i sadržaji su autonomno pravo svake osobe i ukoliko želite da emocionalna veza bude održana i na neophodnom poverenju nepotrebno je unositi nepoverenje. Sa druge strane, osim nepoverenja, doživljaj da je partner pod kontrolom takođe više pospešuje udaljavanje nego bliskost kod drugog partnera. Na kraju, vaši postupci prema vašoj supruzi nisu u redu jer predstavljaju kinjenje zbog prošlosti kada nije bila sa vama pa nije ni mogla da zna unapred da Vi zbog njenog (inače više uobičajenog nego neubičajenog predbračnog seksualnog ekperimentisanja) nećete moći mirno da spavate. Kako prevazići? Ne vidim na koji način to zavisi od Vaše žene, ali smatram da Vi, ukoliko to sami ne možete da prevaziđete kao odrasla osoba, o tome možete da porazgovarte sa regionlanim psihološkim savetnikom ili psihijatrom.
moj desetogodišnji sin na krajnicima ima gnojne čepove. To mu se ove godine, već četvrti put javlja. Na krajnicima, koji su puni šupljina, pojave mu se bele gnojne naslage. One su čvrsto definisane, na svakom krajniku pojave se po dve-tri. Radili smo bris grla, ništa u rezultatu nije nađeno. Po nalogu pedijatra uradili smo i analize za ebv i cmv, i rezultati su: anti-ebv igg 39,2 anti-ebv igm 3,5; anti cmv igg 32,6 anti cmv igm5,8. Dete nema temperarturu, oseća blagu iritaciju grla i oseća se veoma neprijatan zadah. Pio je eritromicin ili clindamicin kada mu se to ranije javljalo, ali ubrzo posle terapije problem bi se vratio. Koje bi smo analize, možda, još trebali da uradimo?
vaše dete ima problem sa krajnicima koji se rešava operacijom. Iz vašeg opisa to je više nego očigledno. Pošto sada počinje raspust, najbolje bi bilo operisati krajnike i onda su svi problemi rešeni. Potrebne analize se rade u okviru preoperacione pripreme za tonzilektomiju u totalnoj anesteziji.
opet u vezi ranice u grlu, imam 28 godina, i pušač sam, takva ranica mi se javila i pre jedno 5-6 meseci ali je brzo prošla a sada traje već 2 nedelje, bio sam kod orl na pregled i on kaže da je virusna infekcija u pitanju i prepisao mi neki gel za ispiranje ali je mnogo skup jedna kesica je 400 din i trenutno nemam para da ga kupim, baš sam zabrinut da nije nešto ozbiljno, šta vi mislite, cigarete sam pokušavao da ostavim par puta ali bezuspešno
Nakon depilacije nausnica pojavile su se tamnije fleke, nisam se izlagala suncu posle tretmana. Molim vas da mi kažete kako ovaj estetski problem da rešim?
niste naveli koji način depilacije ste koristili, kao i koliko vam je koa prirodno tamna. Možete pokušati sa iklem preparatima za uklanjanje pigmentacija.
Prikazano 72871-72875 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke