1. Zabrinutost zbog ženine prošlosti

    Pitanje broj: #29360

    Godinu dana posle venčanja našao sam i pročitao dnevnik svoje supruge, saznao za njene ljubavi (što nije sporno), da je nevinost izgubila sa tipom kome je znala samo nadimak, a dolazio je preko leta u malo mesto u kome smo živeli. Često sam zbog toga patio, vodio rasprave sa suprugom tipa kako, zašto? Nikada nije odgovorila konkretnije, osim da je bila mlada i luda. Likove iz tog dnevnika svakodnevno srećemo, meni je sporno što je vrlo često ona nameštala njihovo društvo blizu našeg (malo mesto koje ima 5 kafića), neki su nam dolazili i u stan. Da li uopšte mogu raspraviti te probleme sa suprugom, odnosno, kako to prevazići? Nekada sanjam te ljude iz dnevnika, nije mi sporno ako se sa nekim zabavljaš i spavaš, ali jeste ako je to za jednu noć. Često me članak iz novina ili scena iz filma podseti na dnevnik i onda krene rasprava sa suprugom, a ja bih da to prevaziđem.

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Dnevnici, pisma, e-mailovi, mobilni telefoni su privatne lične stvari i njihova upotreba i sadržaji su autonomno pravo svake osobe i ukoliko želite da emocionalna veza bude održana i na neophodnom poverenju nepotrebno je unositi nepoverenje. Sa druge strane, osim nepoverenja, doživljaj da je partner pod kontrolom takođe više pospešuje udaljavanje nego bliskost kod drugog partnera. Na kraju, vaši postupci prema vašoj supruzi nisu u redu jer predstavljaju kinjenje zbog prošlosti kada nije bila sa vama pa nije ni mogla da zna unapred da Vi zbog njenog (inače više uobičajenog nego neubičajenog predbračnog seksualnog ekperimentisanja) nećete moći mirno da spavate. Kako prevazići? Ne vidim na koji način to zavisi od Vaše žene, ali smatram da Vi, ukoliko to sami ne možete da prevaziđete kao odrasla osoba, o tome možete da porazgovarte sa regionlanim psihološkim savetnikom ili psihijatrom.

Komentari na pitanje: #29360

    • Moj prijatelju samo nevina žena je prava žena, sve ostalo je kompromis. Ko god kaže suprorno laže sebe da bi se opravdao.