Moilim vas ako možete da mi pošaljete (predložite) spisak namirnica koje se smiju i ne smiju koristi u kandida dijeti? Majka sam djeteta koje boluje od autizma i kandida u crijevima. Dijete ima 3 god. i 4 mjeseca.
treba da izbacite beli šećer potpuno, kao i med iz ishrane deteta, kao i belo brasno. Koristite slobodno integralne žitarice, crno brašno, integralni pirinač, krompir skuvan ili pečen u ljusci, kao i voćne sokove bez dodatog šećera. Dopunjavajte ishranu redovno probiotikom za decu, cink šumećim i omega 3 kiselinama (ad kapi 5 dnevno i ulje noćurka povremeno) . Kada dete uzima antibiotik, obavezno je dodati nistatin, podsetite pedijatra da je dete imalo problem sa kandidom.
Imala sam parezu pre godinu dana, nisam bila kod lekara, prošlo je samo od sebe, ali kako vreme prolazi osećam bol na desnu strane lica i n. facialis popušta. Zanima me, može li se ta nesimetričnost moga lica popraviti sa jabučice (fileri), koliko košta, i koliko su trajne?
vaše pismo je prilicno nedorečeno, ne jasno je kako baratate dijagnozom ako se uopšte niste javaljali lekaru (moguće je da su u pitanju druge kranijalne neuralgije (neuropatije) ). Nisam siguran na kakve jabučice mislite, pa bih vas posavetovao da ipak izvadite uput za neurohirurga, i javite mu se na pregled da bi dobili tačne odgovore na vaša pitanja.
Moj drug je 1. maja imao nezgodu sa pištoljem, povređena mu je glava. Primljen je u urgentni centar u dubokoj komi i operisan je. Doktori nisu davali nikakve šanse za njegovo izlečenje. On je i dalje u komi ali blažoj, nije uopšte više pod sedativima, čekaju na neki način da se probudi. Brine me to što ima acineto bakteriju koja mislim da mu otežava oporavak. On ponekad ima komunikaciju sa okolinom, reaguje na komande ali ne uvek. Ja bih vas zamolila ako možete da mi date malo više informacija o toj bakteriji i da li vi mislite da se čuda dešavaju i da moj drug može da se oporavi.
realno, radi prognoze izlečenja (što rodbina obično očekuje od lekara), potrebno je mnogo više preciznijih podataka od onoga što ste vi naveli u poruci. Bitno je znati koje strukure mozga su povređene, da li je stanje svesti zaista koma ili neko blaže stanje (subkoma, apalija), i ima li još nekih pridruženih povreda ili komplikacija tokom prethodnog lečenja. Infekcija bakterijom koju ste naveli može da pogodi različite delove tela, (najčešće se izoluje sa brisa sa kanile, tj. pogađa respirotorni sisitem) ali uz odgovrajucu negu i primenu antibiotika i ona može da se sanira. Pozitivna stvar u vezi svega je što se (verovatno) radi o mlađem čoveku (mlađi mozak se lakše oporavlja od starijih), negativna što je prošlo već mesec dana a (kako vi kažete) bolesnik je još uvek u komi. Ipak, naravno da se čuda dešavaju, i da ne treba gubiti nadu.
moja ćerka koja ima 3 godine, ima oteklinu na vratu, i ustanovili su joj upalu limfnih žlezdi, dobila je kliacil 3*5ml, i da se javimo infektologu. Uspaničena sam i ako bi mogli da mi malo pojasnite o čemu se zapravo radi, koliko je ozbiljna ta upala, i kakve dalje analize ne bi bilo loše uraditi?
budući da sam u velikoj delemi. Moja devojčica od 5,5 godina primila je po 3 vakcine hib i hepatit b dok je sin od 4 godina primio 2 doze pentaksima i 1 ovp i 2 hep b. Da li je potrebno izvršiti dodatnu vakcinaciju protiv pneumokoka i protiv čega još i u kom uzrastu? Da li su oboje zašticeni od meningitisa?
vakcina za pneumokok se daje u 4 doze- 1.doza sa 6. nedelja starosti, 2.doza sa 10. nedelja strosti i 3.doza sa 14. nedelja starosti, a 4.doza u 22.nedelji starosti. Ako je prva doza bila između 12-24m, onda još jedna posle 8 nedelja. Ova vakcina svakako pruža zaštitu protiv pnumokokne infekcije, pa i protiv meningitisa uzrokovnog tom bakterijom.
Prikazano 72786-72790 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke