Poštovana,
    Moilim vas ako možete da mi pošaljete (predložite) spisak namirnica koje se smiju i ne smiju koristi u kandida dijeti? Majka sam djeteta koje boluje od autizma i kandida u crijevima. Dijete ima 3 god. i 4 mjeseca.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      treba da izbacite beli šećer potpuno, kao i med iz ishrane deteta, kao i belo brasno. Koristite slobodno integralne žitarice, crno brašno, integralni pirinač, krompir skuvan ili pečen u ljusci, kao i voćne sokove bez dodatog šećera. Dopunjavajte ishranu redovno probiotikom za decu, cink šumećim i omega 3 kiselinama (ad kapi 5 dnevno i ulje noćurka povremeno) . Kada dete uzima antibiotik, obavezno je dodati nistatin, podsetite pedijatra da je dete imalo problem sa kandidom.