molim vas da mi pomognete, menstruacija mi je trajala 5 dana i svih 5 dana umesto krvi izlazio mi je braon iscedak, samo da napomenem da nije bilo obilno kravarenje. Šta bi to moglo da bude? U martu sam bila na redovnoj kontroli kod ginekologa i svi nalazi su bili u redu, imam 25 godina i jednu trudnoću normalnu.
ne mora biti ništa patološko, važno je da se javilo na vreme, i verovatno u tom ciklusu niste imali ovulaciju pa je menses bio oskudniji. Ukoliko bi se to ponovilo javite se na jedan kvalitetan ultrazvučni pregled.
U 10 nedelji trudnoće sam. Interesuje me u kojoj nedelji mogu uraditi potrebne testove da vidim da li je sa mojom bebom sve u redu a isto tako želim da mi odgovorite koje testove? Pošto sam veoma zabrinuta.
od 11 do 14 nedelje trudnoće se radi ekspertni ultrazvučni pregled. Na osnovu ekspertnog ultrazvučnog pregleda, te vratnog zadebljanja koje se izmeri, to je takozvana nuhalna translucencija, i dva biohemiska markera iz krvi a to su free beta hcg i pappa se proceni rizik i vidi se da li treba raditi amniocentezu ili ne, takođe treba da uradite i torch analize, verovatno ste uradili krvnu grupu i rh faktor, ks, urin, šuk i druge rutinske lab. pretrage.
Pišem vam po drugi put i molim vas da mi odgovorite, u januaru mesecu mi je rađena konizacija grlića materice zbog biopsijskog nalaza hsil, posle konizacije biopsijski nalaz ivice i znaci preseka bez invazije, rađen mi je kontrolni papa test 29. 04.2009. Godine nalaz uredan papa ii grupa, ca125 uredan, kolposkopija prva rađena 10. 03. 2009. Godine nalaz uredan, test na clamidia, ureaplasam, mycroplasam urađen pre nekoliko dana uredan, zbog stalnih tegoba koje su počele od biopsije svake nedelje sam bar jednom išla kod ginekologa gde je ginekolog isključivao ginekološko oboljenje, napominjem da sam imala krvarenja van ciklusa i pojačan vaginalni sekret, imam miom uteri intramularni, zbog stalnih tegoba potražila sam savet više stručnjaka, pre nekoliko dana mi je ponovo rađena kolposkopija nalaz: epitel pvu skvamoza sa ree otvorenog tipa na prilaznoj zoni na 12h sch poz, vagina uredna sch poz, male usne uzdužno obostrano sa areama cond. acc. min, sch negativan. U vezi sam godinu dana i napominjem da sam seksualne odnose imala isključivo sa partnerom, pre toga nisam imala vezu godinu i po dana niti seksualne odnose, da li mi je partner prenosioc virusa iako nema siptome i kako može da se pregleda, molim vas da mi odgovorite pošto sam veoma preplašena, kako ukloniti kondilome, da li je moguće uraditi vakcinisanje protiv hpv virusa nakon uklanjanja kondiloma, pošto se plašim karcinoma jer umam slab imuno odgovor zbog ra i sle, i da li mogu dobiti vakcinu pošto imama 34 godine.
uradite pcr na papiloma virusi i vi i vaš partner, u nekoj boljoj labaratoriji gde ro rade. Kondilomi se skidaju ili ektom ili laserom ili radiotalasima, sve su metode pouzdane ali kondilomi se mogu ponoviti kada vam padnu imunološke snage organizma te stoga morate uzimati lekove za jačanje imunog odgovora, ukoliko imate papiloma viruse što se da dokazati pcr metodom tada ne možete primiti vakcinu.
Na jeziku mi se pojavile duboke posekotine, koje bole. Smeta ljuto, slano, biber, kiselo. Ispiram žalfijom i izbjegavam gore pomenuta jela. Napominjem: ne pušim, ne pijem, nalaz krvi uredan, star sam 68 god.
Hvala
Odgovoreno: 02. 06. 2009.
Poštovani,
promene koje opisujete odgovaraju dijagnozi lingua plicata ili izbrazdanom jeziku. Radi se uglavnom o normalnoj anatomskoj pojavi u oko 10-15% populacije, a u nekih pacijenata takva pojava može biti i nasledna. Koji put se uz takve promene pojavljuje i upala jezika ili tzv. Migratorni glositis koji izaziva bolnost i pečenje jezika naročito pri konzumiranju začinjenije hrane. Ponekad se pojavljuje infekcija candidom koja se očituje beličastim naslagama. Terapija uglavnom nije potrebna a savetuje se redovna i pojačana higijena jezika, uz dodatak blagog sredstva za dezinfekciju, po potrebi se javiti specijalisti
Hteo bih da vas pitam, obzirom da nisam nosio protezu kao mlađi, da li postoji sada način i koji da se zubi dovedu u red? Imam 29 godina.
Hvala
Odgovoreno: 02. 06. 2009.
Poštovani,
u vašim godinama jedini način za postizanje ispravnog zagrižaja i položaja zuba je fiksni ortodontski aparat tj. tzv "fiksna proteza" (što je učestao, ali pogrešan naziv) koja sistemom bravica, prstenova i žica proizvodi mehaničku silu potrebnu za pomeranje zuba. Fiksni ortodontski aparat se ne skida, odnosno ostaje na zubima do zavrsetka ortodontske terapije, od šest meseci do dve godine. Neophodno je da stomatolog specijalista ortodoncije tj. ortopedije vilica napravi plan terapije.
Prikazano 72761-72765 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke