Poštovani,
    Pišem vam po drugi put i molim vas da mi odgovorite, u januaru mesecu mi je rađena konizacija grlića materice zbog biopsijskog nalaza hsil, posle konizacije biopsijski nalaz ivice i znaci preseka bez invazije, rađen mi je kontrolni papa test 29. 04.2009. Godine nalaz uredan papa ii grupa, ca125 uredan, kolposkopija prva rađena 10. 03. 2009. Godine nalaz uredan, test na clamidia, ureaplasam, mycroplasam urađen pre nekoliko dana uredan, zbog stalnih tegoba koje su počele od biopsije svake nedelje sam bar jednom išla kod ginekologa gde je ginekolog isključivao ginekološko oboljenje, napominjem da sam imala krvarenja van ciklusa i pojačan vaginalni sekret, imam miom uteri intramularni, zbog stalnih tegoba potražila sam savet više stručnjaka, pre nekoliko dana mi je ponovo rađena kolposkopija nalaz: epitel pvu skvamoza sa ree otvorenog tipa na prilaznoj zoni na 12h sch poz, vagina uredna sch poz, male usne uzdužno obostrano sa areama cond. acc. min, sch negativan. U vezi sam godinu dana i napominjem da sam seksualne odnose imala isključivo sa partnerom, pre toga nisam imala vezu godinu i po dana niti seksualne odnose, da li mi je partner prenosioc virusa iako nema siptome i kako može da se pregleda, molim vas da mi odgovorite pošto sam veoma preplašena, kako ukloniti kondilome, da li je moguće uraditi vakcinisanje protiv hpv virusa nakon uklanjanja kondiloma, pošto se plašim karcinoma jer umam slab imuno odgovor zbog ra i sle, i da li mogu dobiti vakcinu pošto imama 34 godine.
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      uradite pcr na papiloma virusi i vi i vaš partner, u nekoj boljoj labaratoriji gde ro rade. Kondilomi se skidaju ili ektom ili laserom ili radiotalasima, sve su metode pouzdane ali kondilomi se mogu ponoviti kada vam padnu imunološke snage organizma te stoga morate uzimati lekove za jačanje imunog odgovora, ukoliko imate papiloma viruse što se da dokazati pcr metodom tada ne možete primiti vakcinu.