Poštovani,
    Hteo bih da vas pitam, obzirom da nisam nosio protezu kao mlađi, da li postoji sada način i koji da se zubi dovedu u red? Imam 29 godina.
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u vašim godinama jedini način za postizanje ispravnog zagrižaja i položaja zuba je fiksni ortodontski aparat tj. tzv "fiksna proteza" (što je učestao, ali pogrešan naziv) koja sistemom bravica, prstenova i žica proizvodi mehaničku silu potrebnu za pomeranje zuba. Fiksni ortodontski aparat se ne skida, odnosno ostaje na zubima do zavrsetka ortodontske terapije, od šest meseci do dve godine. Neophodno je da stomatolog specijalista ortodoncije tj. ortopedije vilica napravi plan terapije.
      Puno pozdrava, dr Aleksandra Škundrić