Poštovani,
    U 10 nedelji trudnoće sam. Interesuje me u kojoj nedelji mogu uraditi potrebne testove da vidim da li je sa mojom bebom sve u redu a isto tako želim da mi odgovorite koje testove? Pošto sam veoma zabrinuta.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      od 11 do 14 nedelje trudnoće se radi ekspertni ultrazvučni pregled. Na osnovu ekspertnog ultrazvučnog pregleda, te vratnog zadebljanja koje se izmeri, to je takozvana nuhalna translucencija, i dva biohemiska markera iz krvi a to su free beta hcg i pappa se proceni rizik i vidi se da li treba raditi amniocentezu ili ne, takođe treba da uradite i torch analize, verovatno ste uradili krvnu grupu i rh faktor, ks, urin, šuk i druge rutinske lab. pretrage.