nećete me se sigurno setiti, jer sam jedna od više vaših pacijentkinja, tj. pre 3 godine radila sam kod vas kiretažu, jer je ustanovljen missed ab. Nakon godinu dana desilo mi se isto, sa malo većom razlikom tj dužinom trudnoće. Zanima me sledeće, od onda sam pokušavala da ostanem u drugom stanju ali ništa. Sledeće nedelje idem na histeroskopiju, a predlažu mi da uradim inseminaciju. Kolike su šanse da to uspe i da ostanem trudna.
Imala sam pobačaj u 22 nedelji trudnoće zbog intauterinalane smrti ploda. To je bilo pre 3.5 meseci. Uradila sam torch i rezultati su sl: rubella igg 32.0 rubella igm 0.4 cmvigg 265.0 cmv igm 0.5 heppes simplex i-hsvi igg 42.0 igm 9.0 herpes simolex ii-hsvii igg 3.6 herpes simplex ii-hsvii igm 7.0 toxoplazma igg 1.0 toxoplazma igm 113.0 recite mi šta je u pitanju i šta raditi dalje?
verovatno imate infekciju toksoplazmozom, te vam preporučujem da uradite reakciju na aviditet na toxoplasmosu i sa tim nalazom da se javite infektologu.
Moja devojka ima jedan problem pa bih vas zamolio za pomoć. Izgleda da ima neku infekciju na vagini, simtomi koji se pokazuju su druga boja sekreta, žućkasto-braon i ponekad bol u delu ispod stomaka. U čemu je problem, šta treba da uradi?
ukoliko je braon to je znak krvavljenja najverovatnije iz materice, da li ste imali odnose u toku menstruacionog ciklusa, opisana simptomatologija govori u prilog endometritisa, odnosno upale sluznice materice, te bih joj preporučio poset ginekologu. Pozdrav
Trudna sam 12+3 nedelje. Bila sam na ultrazvuku i ovo su mjere, bpd-19.6mm, ac-57.3mm, fl-8.1mm, epw-60g. Molim vas recite mi da li su to dobre veličine djeteta za tu fazu trudnoće?
od 11 do 14 nedelje se radi ekspertni ultrazvuk gde se meri vratna brazda ili nuhalna translucencija, prikaže protok kroz ductus botall, uzmu dva biohemiska markera u krvi a to vama očito nije urađeno tako da to nije kvalitetan nalaz za tu nedelju trudnoće.
pri analizi spermokulture kod mog muža nađena je enterococcus bakterija 50000 cfu/ml. Preporučena terapija je amoxicillinum acidum clavulanicum 10 dana. Da li treba i ja da primam ovu terapiju, pošto sam uradila mikrobiološku analizu pre 2 meseca i rezultat je bio negativan? Molim vas pišite mi nešto više o ovoj bakteriji i način lečenja, ili sajt gde bih mogla da dobijem informacije.
enterokok je iz grupe crevnih bakterija, nije polno prenosiva i ne zahteva lečenje oba partnera. Vi bi eventualno mogli uzeti cervikalni bris da se vidi da i vi slučajno nemate tu bakteriju.
Prikazano 72756-72760 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke