Poštovani,
    pri analizi spermokulture kod mog muža nađena je enterococcus bakterija 50000 cfu/ml. Preporučena terapija je amoxicillinum acidum clavulanicum 10 dana. Da li treba i ja da primam ovu terapiju, pošto sam uradila mikrobiološku analizu pre 2 meseca i rezultat je bio negativan? Molim vas pišite mi nešto više o ovoj bakteriji i način lečenja, ili  sajt gde bih mogla da dobijem informacije.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      enterokok je iz grupe crevnih bakterija, nije polno prenosiva i ne zahteva lečenje oba partnera. Vi bi eventualno mogli uzeti cervikalni bris da se vidi da i vi slučajno nemate tu bakteriju.