Mojot maz i jas sme vo brak 2 godini. Toj ima 24 a jas 23 godini. Kako i sekoj čovek i toj saka da izleguva navečer so društvo ama ne po kafici, disko ili sl. da igra fudbal i da se vozi so motor. Jas rabotam nokna rabota i toj e poveketo vreme sam. Go razbiram toa ama koga ke slusnam oti izlegol mnogu se nerviram, a znam da grešam nikako ne možam da se kontroliram vo toj moment. Znam da nikogas nema da me izneveri ama jas se plašam. Neznam kako da ja prebrodam taa nervoza pomognete mi?
Ako sam dobro razumeo nervirate se jer se Vaš suprug još uvek ponaša kao da je momak, a ne oženjen čovek, odnosno ne menja navike iz života pre braka. Umesto što gubite živce, potrebno je da otvoreno porazgovarate sa njim, ukažete mu na ono što Vam smeta, pitate i njega da li je primetio da Vama to smeta i šta on misli o tome iskreno, kao i da li je spreman nešto da menja. Na kraju, morate mu reći i šta ćete učiniti ukoliko on nastavi da se tako ponaša. Naravno da ne mislim da mu pretite da ćete ga ostaviti, ali svakako mu kažite koje ćete korake preduzeti (a raspitajte se šta sve žene rade u takvim situacijama), što naravno morate i učiniti (nikakvo nasilje, niti osveta, se ne preporučuju). Možda mu to pomogne da počne da se prilagođava na novu životnu fazu.
molim vas za brz odgovor jer sam se jako uplašila. Naime, juče ujutru sam uradila test trudnoće zbog kašnjenja ciklusa (zadnja m. bila 29.04.2009, naredna trebala da počne 26.05.2009.), i pojavila se jedva primjetna linija t. Sjetila sam se tri stvari koje, da sam znala da sam trudna, ne bih ni u snu uradila. Prva je da sam negdje u prvih par dana od vjerovatnog dana začeća, zbog jače alergije, popila jednu tabletu claritina od 10 mg, ali od tada više nisam ni jednu. Druga stvar koja me najviše brine je da sam takođe tih prvih dana za nekih 3-4 dana popila oko 2-3 litra schweppesa (tonik) , pa me strah jer u njemu ima kinina za koji sam čitala da je štetan za plod i da ima teratogena svojstva. U narednih par dana sam još tu i tamo popila po 1-2 čaše. I treće, prije par dana sam 2 večeri za redom popila po 2 piva od po 0, 33 l i jedan džin-tonik jedno veče. Da li sam ovim mogla da ugrozim plod i njegov razvoj i da izazovem neko oštećenje?
Poštovani,
mislim da sam trudna. Imam 25 godina i nisam do sada rađala. Sačekaću još koji dan da vidim hoću li dobiti menstruaciju. Koristim očne kapi Glaumol jer imam povišen očni pritisak, pa pošto mislim da sam trudna zanima me da li da nastavim sa korišćenjem kapi?
Hvala!
imam za vas pitanje na koje mi možda možete dati bilo kakav odg, pisala sam vam i ranije, pa vas zato molim da mi odgovorite. Imam 28 godina i sindrom policističnih jajnika od svoje 17 godine. Simptomi su, kako sam ja upoznata sa ovim sindromom klasični, hirzutizam, polimenoreja i variranje u kilaži. Jedno vrijeme sam se liječila i pila diane35. Tada je sve bilo ok. Testosteron mi je uvećan, oduvijek, ili ti od 17-te godine. Ostali hormoni su uvijek bili manje-više u redu. Sada pokušavam zatrudniti, i interesuje me da li moram obavezno da se liječim ili je moguće ostati u drugom stanju bez terapije? Pokušavam da zatrudnim unazad pola godine, sad me malo hvata panika i često se ne osjećam dobro kad pomislim da me čeka neko, recimo duže liječenje, znam da vam ovo zvuči kukavički, ali nadam se, vjerovatno kao i većina ljudi, da neću morati doktoru.
sindrom polisističnih jajnika je sindrom hronične anovulacije. Šta to znači. Znači da nemate sazrevanje i prskanje jajne ćelije a samim tim ni mogućnosti da ostanete trudni. Vaš problem je najbolje rešiti laparoskopski dakle hirurškim putem se naporavi čitav niz uboda na jajniku ili se uradi klinasta resekcija jajnika i tako se reši taj problem, da ste to uradili već bi imali bebu. Pozdrav
mislim da sam trudna. Imam 25 godina i nisam do sada rađala. Sačekaću još koji dan da vidim hoću li dobiti menstruaciju. Koristim očne kapi Glaumol jer imam povišen očni pritisak, pa pošto mislim da sam trudna zanima me da li da nastavim sa korišćenjem kapi?
Hvala!
Prikazano 72706-72710 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke