Poštovani,
    molim vas za brz odgovor jer sam se jako uplašila. Naime, juče ujutru sam uradila test trudnoće zbog kašnjenja ciklusa (zadnja m. bila 29.04.2009, naredna trebala da počne 26.05.2009.), i pojavila se jedva primjetna linija t. Sjetila sam se tri stvari koje, da sam znala da sam trudna, ne bih ni u snu uradila. Prva je da sam negdje u prvih par dana od vjerovatnog dana začeća, zbog jače alergije, popila jednu tabletu claritina od 10 mg, ali od tada više nisam ni jednu. Druga stvar koja me najviše brine je da sam takođe tih prvih dana za nekih 3-4 dana popila oko 2-3 litra schweppesa (tonik) , pa me strah jer u njemu ima kinina za koji sam čitala da je štetan za plod i da ima teratogena svojstva. U narednih par dana sam još tu i tamo popila po 1-2 čaše. I treće, prije par dana sam 2 večeri za redom popila po 2 piva od po 0, 33 l i jedan džin-tonik jedno veče. Da li sam ovim mogla da ugrozim plod i njegov razvoj i da izazovem neko oštećenje?
    Hvala na brzom odgovoru!

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      pre svega treba da utvrdite da li ste trudni ili ne, uradite beta hcg iz krvi a to što ste popili ne može smetati trudnoći i obavezno je zadržite
      Sretno i  pozdrav