Poštovani,
    imam za vas pitanje na koje mi možda možete dati bilo kakav odg, pisala sam vam i ranije, pa vas zato molim da mi odgovorite. Imam 28 godina i sindrom policističnih jajnika od svoje 17 godine. Simptomi su, kako sam ja upoznata sa ovim sindromom klasični, hirzutizam, polimenoreja i variranje u kilaži. Jedno vrijeme sam se liječila i pila diane35. Tada je sve bilo ok. Testosteron mi je uvećan, oduvijek, ili ti od 17-te godine. Ostali hormoni su uvijek bili manje-više u redu. Sada pokušavam zatrudniti, i interesuje me da li moram obavezno da se liječim ili je moguće ostati u drugom stanju bez terapije? Pokušavam da zatrudnim unazad pola godine, sad me malo hvata panika i često se ne osjećam dobro kad pomislim da me čeka neko, recimo duže liječenje, znam da vam ovo zvuči kukavički, ali nadam se, vjerovatno kao i većina ljudi, da neću morati doktoru.
    Unaprijed zahvalna, Maja

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sindrom polisističnih jajnika je sindrom hronične anovulacije. Šta to znači. Znači da nemate sazrevanje i prskanje jajne ćelije a samim tim ni mogućnosti da ostanete trudni. Vaš problem je najbolje rešiti laparoskopski dakle hirurškim putem se naporavi čitav niz uboda na jajniku ili se uradi klinasta resekcija jajnika i tako se reši taj problem, da ste to uradili već bi imali bebu. Pozdrav