1. Momačko ponašanje muža

    Pitanje broj: #29439

    Mojot maz i jas sme vo brak 2 godini. Toj ima 24 a jas 23 godini. Kako i sekoj čovek i toj saka da izleguva navečer so društvo ama ne po kafici, disko ili sl. da igra fudbal i da se vozi so motor. Jas rabotam nokna rabota i toj e poveketo vreme sam. Go razbiram toa ama koga ke slusnam oti izlegol mnogu se nerviram, a znam da grešam nikako ne možam da se kontroliram vo toj moment. Znam da nikogas nema da me izneveri ama jas se plašam. Neznam kako da ja prebrodam taa nervoza pomognete mi?

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Ako sam dobro razumeo nervirate se jer se Vaš suprug još uvek ponaša kao da je momak, a ne oženjen čovek, odnosno ne menja navike iz života pre braka. Umesto što gubite živce, potrebno je da otvoreno porazgovarate sa njim, ukažete mu na ono što Vam smeta, pitate i njega da li je primetio da Vama to smeta i šta on misli o tome iskreno, kao i da li je spreman nešto da menja. Na kraju, morate mu reći i šta ćete učiniti ukoliko on nastavi da se tako ponaša. Naravno da ne mislim da mu pretite da ćete ga ostaviti, ali svakako mu kažite koje ćete korake preduzeti (a raspitajte se šta sve žene rade u takvim situacijama), što naravno morate i učiniti (nikakvo nasilje, niti osveta, se ne preporučuju). Možda mu to pomogne da počne da se prilagođava na novu životnu fazu.