25.05.09 sam bila na ginekološkom pregledu i napravila papa test. Spirala mirena (stavljena prije dvije i pol godine je bila na mjestu). Papa test je bio uredan ali sam ponovo otišla na pregled 01.06. zbog prijevremene mjesečnice. Spirale više nije bilo. Kako, zašto i koliko često se dešava da spirala sama ispadne?
moguće da ste koristili ob tampone koji se kod spirala ne smeju koristiti, ili ste imali obilna krvarenja što se ne sme desiti kod mirene, ili je pak loše aplicirana spirala,
imam 33 godini od Makedonija i ja imam slednava dijagnoza od magnetna rezonanca na nivoto l. 5/c.1 postoi degeneracija na i. v. diskusot so diskus hernija gr. 3 na nivoto l. 4/l. 5 vidliva lesna degeneracija na i. v. diskusot no bez signifikantna diskus hernija na nivoto l. 1/l. 2 disks hernija od lesen stepen. Za ovaa dijagnoza spored vas koj e najdobriot način da se primeni za da ne dojdi do vlošuvanje na situacijata inače jas nemam često bolki ali koga gi imam se mnogu jaki i neizdržlivi odnapred vi
bolest od koje bolujete je najčešća bolest radno aktivnih ljudi, i najčešći razlog za bolovanje ako se izuzme obična prehlada. Ipak, od svih tih ljudi koji imaju problema sa leđima samo jednan stoti deo ima išhijalgije, a one su obično takve prirode da je opcija lečenja operacija. Ipak, leči se bolesnik a ne diskus. Najbitnije je kakve su vaše tegobe, dakle kliničko ispoljavanje. Ako se uspešno nosite sa bolovima lekovima ili fizikalnim lečenjem, ne treba trčati na nož. Ako se klinika ispoljava tako da vas bolest sprečava da često normalno funkcioništete, da patite, a naročito, ako počinju da se javaljaju slabosti mišića potkolenice, te ako je vizelni nalaz na mru ubedljiv treba operisati. Javite se neurohirurgu sa tim snimcima, pa saslušajte šta on ima da kaže.
na osnovu neurološkog nalaza i snimka sa nmr, neurolog me hitnio poslao neurohirurgu pod dg sy fossae cerebrii susp. Dobila sam manitol 3 dana, a deksazon na dalje po šemi. Nmr sam radila zbog nemogućnosti da se setim naziva reči, i kao kad vam stane mozak, smo drastičnije, zamene jedne reči drugom sličnom, kao i blažih nestabilnosti u hodu. Meni nije ništa objasio, a opis nmra je zadržao kod sebe. Zakazala sam pregled kod neurohirurga za dve nedelje dr Joksimovic, jer su mi svi njega preoporučili, ne može ranije. O čemu se radi? Na šta ukazuje moje stanje? Koga mi preporučujete. Živim u Beogradu. Imam 24 godine i ne bolujem od drugih bolesti!
dužnost je lekara da punoletnog bolesnika obavesti od koje bolesti boluje, i da mu da informacije o bolesti, planu lečenja, rizicima istog i očekivanoj prognozi. Dijagnoza koju ste vi naveli ne znači ništa, ali pretpostvka je da vaš lekar nije do kraja obavestio o bolesti, i da je to ostavio neurohirurgu. Na institutu ima puno dobrih stručnjaka i vrsnih neurohirurga i nepravedno bi bilo da vam bilo kog izdavajam, ali sve to nije bitno jer ste već zakazali pregled kod dr Joksimovića, o čijem radu mislim sve najbolje
nadam se da ćete mi odgovoriti na pitanje, iako se ne radi o mladom čovjeku, već o mom djedi. On ima 79 godina, i unazad 30 godina je srčani bolesnik. Pije terapiju koja mu je prepisana, navodim sledeće: dilkoran 80 2x1, aminophilin retard, 1 i po (ujutru pola, uveče cijelu), tanakan 2x1, lopion (prepisano mu je 2x1) on pije jednu, milenol (prepisano mu je ali on to ne pije), po potrebi pije neke tablete za pritisak. Pritisak mu je varirajući, često u toku dana ide od dosta visokog do skroz niskog. Kakav god da mu je pritisak, njemu je mali broj otkucaja srca, često ispod 40. U poslednjih par mjeseci ima vrtoglavice, malaksalost, anginozne napade, kao i napade panike. Pošto je neki dio vremena sam u selu, i često ga hvata ta panika koja je i normalna u njegovim godinama, interesuje me šta da radi dok je sam kada ga to stanje uhvati i šta mislite o njegovoj terapiji, da li da poveća dozu aminophilina? On povremeno popije nitroglicerin, ali samo kad ga stegne gušenje. Kakva je vaša preporuka?
vrtoglavice su najverovatnije posledica sporog srčanog radašto se može rešiti ugradnjom pejsmejkera. Potrebno je da uradite holter ekga koji treba da vidi doktor u nekom od centara koji ugradjuju stalne pejsmejkere.
Imam 34 godine. Bavim se rekreativno trčanjem (3 puta sedmično) sa monitorisanim pulsom od 130-150. Imam urednu krvnu sliku. Krvni pritisak u jutarnjim satima 120/80. U popodnevnim satima mjereno u ambulanti i kući zabilježen 130-145/80-90. Desetak minuta nakon treninga 120-130/80. Po naravi temperamentan. Da li možete prokomentarisati moj ekg?
ekg: sinusni ritam, frekvenca oko 65 u minuti, intermedijarna srčana osovina, distoničan t talas u prekordijalnim odvodima. Ukratko: ekg nervozne osobe, bez znakova bolesti.
Prikazano 72691-72695 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke